W ten weekend premierowo będzie można zobaczyć trzy filmy: „W nowym zwierciadle: Wakacje”, „Straight Outta Compton” oraz „Transporter: Nowa moc”.

 

Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje. Komedia „W nowym zwierciadle: Wakacje”, z udziałem Eda Helmsa oraz Christiny Applegate opowiada o podróży, w czasie której bohaterów spotka kolejna feralna przygoda. Obraz jest reżyserskim debiutem Jonathana Goldsteina i Johna F. Daleya.

Dorosły Rusty Griswold (Helms), pełen nadziei na zacieśnienie rodzinnych więzi, idąc w ślady ojca, organizuje niespodziankę dla swojej żony Debbie (Applegate) i dwóch synów. Jest nią wycieczka do Walley World – ulubionego parku rozrywki całej Ameryki. Co więc może pójść nie tak?

W filmie wystąpili też: Chris Hemsworth, Leslie Mann, Beverly D’Angelo oraz Chevy Chase.

„Straight Outta Compton” to film o kultowej grupie gangsta-rapu „N.W.A.” FBI z powodu ostrych tekstów nazwała ich „najniebezpieczniejszą grupą świata”. Zespół powstał
w 1986 i należało do niego wielu znanych artystów, takich jak Ice Cube, Dr Dre, Eazy-E czy też Dj Yella.

Reżyserem filmu jest F. Gary Gray. Za scenariusz odpowiadają Jonathan Herman, Alan Wenkus, S. Leigh Savidge oraz Andrea Berloff. Film w Stanach wszedł na ekrany 14 sierpnia i już od tego czasu zarobił ponad 60 milionów dolarów, wyprzedzając ponad trzykrotnie kolejną pozycję.

 

Z piskiem opon do kin wchodzi „Transporter: Nowa moc” – szybki i wściekły reboot kultowych przygód Franka Martina. W rolę najlepszego kuriera samochodowego świata wcielił się Ed Skrein – odkrycie Hollywood, gwiazda „Gry o tron”.

Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin, otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Jego ojciec zostaje porwany przez groźnego rosyjskiego gangstera, który daje uprowadzonemu 12 godzin życia. Mistrz kierownicy rusza z piskiem opon z misją ratunkową. W najeżonej niebezpieczeństwami eskapadzie po drogach malowniczej Francuskiej Riwiery nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #62 (4.09.2015)
Następny artykułBruno Schulz. Festiwal 2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.