Drugi weekend stycznia to przede wszystkim nagrodzony Złotym Globem Christian Bale w obrazie „Vice” oraz „Ralph Demolka w internecie”, nieco spóźniony względem światowej premiery, jednak wciąż wart zobaczenia. Nie zabrakło także rodzimych akcentów, pierwszy polski film o MMA – „Underdog” z Mamedem Chalidowem w obsadzie.

Vice (Multikino, Cinema City, Helios, DCF, Nowe Horyzonty)

Dick Cheney (Christian Bale) okazał się jednym z najpotężniejszych ludzi w historii Stanów Zjednoczonych. „Vice” opowiada o jego drodze od zwykłego biurokraty do fotela wiceprezydenta USA w gabinecie George’a W. Busha. Historia człowieka, którego działania odbiły się nie tylko na Stanach Zjednoczonym, ale i całym świecie, a ich efekty obserwujemy po dziś dzień.

Ralph Demolka w internecie (Multikino, Cinema City, Helios, Kino Nowe Horyzonty, OH Kino)

Ralph Demolka wraz ze swoją przyjaciółką Wandelopą von Cuks udają się w niezwykłą podróż po odmętach internetu, w celu odnalezienia części zamiennej, która pomoże uratować grę Wandelop. Bohaterowie w sieci odnajdą nie tylko odpowiedzi na wszystkie pytania (wyszukiwarkę), ale także strony internetowe, czy biznesmena Yesss’a będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony „BuzzzTube”.

Underdog (Multikino, Cinema City, Helios, OH Kino)

Pierwszy polski film MMA. Historia Borysa „Kosy” Kosińskiego (Eryk Lubos), który, będąc u szczytu formy, popełnia błąd w walce ze swoim największym rywalem, Denim Takaevem (Mamed Khalidov). W konsekwencji czego traci niemal wszystko, przekreślając całą swoją karierę. Teraz musi ponownie stanąć na nogi i podjąć tytaniczną walkę o odzyskanie utraconego szacunku oraz nowej miłości.

Powrót Bena (Multikino, Helios, DCF, Nowe Horyzonty, OH Kino)

Ben (Lucas Hedges) niespodziewanie wraca do rodzinnego domu z ośrodka odwykowego. Holly (Julia Roberts), kochająca matka, mimo początkowych obaw, postanawia przyjąć syna, ufając, że jest już „czysty”, a zbliżające się święta Bożego Narodzenia spędzą wspólnie całą rodziną. Wkrótce wychodzi na jaw, że powrót chłopaka może ściągnąć na bliskich poważne kłopoty. Nadchodzące 24 godziny okażą się kluczowe dla rodziny Holly, która zrobi wszystko, by ratować swoje ukochane dziecko.

Ramen. Smak wspomnień (DCF, Kino Nowe Horyzonty)

Masato (Takumi Saitoh), młody Japończyk mieszkający w Takasaki, na co dzień pracuje jako kucharz specjalizujący się w potrawie ramen. Jego życie zmienia się wraz z tajemniczą walizką odnalezioną po śmierci ojca, która skrywa nie tylko wiele rodzinnych pamiątek w tym miały czerwony notatnik, który należał do matki chłopaka. Kobieta pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy bohater miał zaledwie 10 lat. Ciekawość oraz przeczucie podpowiadają mu, żeby wyruszył do rodzinnego kraju matki. Na miejscu, ku zaskoczeniu, odnajduje swoją babcie, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców Masato. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.


Autor: Patryk Wolny