Już 16 maja w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: wyczekiwane widowisko science fiction „Godzilla”, dramat biograficzny „Grace księżna Monako” z Nicole Kidman w roli głównej oraz horror „Uśpieni” Johna Pogue’a, scenarzysty „Wydziału pościgowego”. 

16_05

„Godzilla” to zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej postaci zrodzonej w wytwórni Toho. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu. „Godzillę” wyreżyserował Gareth Edwards, twórca melodramatu science fiction „Strefa X”. W filmie wystąpili zaś m.in.: Aaron Taylor-Johnson („Kick-Ass”), Juliette Binoche („Cosmopolis”), Sally Hawkins („Blue Jasmine”), David Strathairn („Lincoln”) i Bryan Cranston („Operacja Argo”).

„Grace księżna Monako”. Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainiera III. Zakochują się oni w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia. Film „Grace księżna Monako” wyreżyserował Olivier Dahan („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”). W rolach głównych zobaczymy zaś Nicole Kidman, Tima Rotha i Milo Ventimiglię.

Ta historia wydarzyła się naprawdę. „Uśpieni” to horror Johna Pogue’a, scenarzysty „Wydziału pościgowego”. Charyzmatyczny profesor uniwersytecki Coupland (Jared Harris), którego metody pracy wzbudzają wiele kontrowersji, zachęca swoich studentów do wzięcia udziału w niebezpiecznym doświadczeniu. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista, co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii…

 Autor | AS