Premiery czterech filmów czekają na nas w nadchodzący weekend: film katastroficzny „Epicentrum” Stevena Quale’a, „Wojownicze żółwie ninja” Jonathana Liebesmana,  thriller „Bardzo poszukiwany człowiek” z ostatnią rolą Phillipa Seymoura Hoffmana oraz dramat „Podróż na sto stóp” Lasse Hallströma z Helen Mirren.

W ciągu jednego dnia Silverton zostaje spustoszone przez niespotykaną do tej pory serię tornad. Całe miasteczko pozostaje na łasce i niełasce nieobliczalnych i śmiercionośnych cyklonów, a łowcy tornad przewidują, że najgorsze dopiero przed nimi. Większość mieszkańców szuka schronienia, lecz niektórzy ruszają w kierunku oka cyklonu. Chcą sprawdzić, jak daleko może posunąć się łowca burz, by zrobić zdjęcie swojego życia. Film „Epicentrum” Stevena Quale’a widziany oczyma zawodowych łowców burz, żądnych wrażeń amatorów i odważnych mieszkańców miasta pozwala widzom znaleźć się w samym centrum wydarzeń i przekonać się o niszczycielskiej sile przyrody, utrwalonej w obiektywie ich aparatów.

O filmie „Epicentrum”

Reżyseria:Steven Quale
Scenariusz: John Swetnam

Obsada:
Sarah Wayne Callies – Allison Stone
Richard Armitage – Gary Morris
Jeremy Sumpter – Jacob
Nathan Kress – Trey
Matt Walsh – Pete
Kyle Davis – Donk
Scott Lawrence – Dyrektor
Max Deacon – Donnie

*

„Podróż na sto stóp” to dramat Lasse Hallströma („Hipnotyzer”, „Czekolada”). Dystyngowana Madame Malory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Malory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?


O filmie „Podróż na sto stóp”

Reżyseria:Lasse Hallström
Scenariusz: Steven Knight

Obsada:
Helen Mirren – Madame Mallory
Manish Dayal – Hassan Haji
Charlotte Lebon – Marguerite
Om Puri – Papa Kadam
Amit Shah – Mansur
Rohan Chand – Młody Hassan Haji

*

Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Walczących Stóp trzymają wszystkich w ryzach – od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, ale nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia – Wojownicze Żółwie Ninja. Żółwie muszą współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O’Neil (Megan Fox) i jej superinteligentnym kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera. „Wojownicze żółwie ninja” wyreżyserował Jonathan Liebesman („Gniew tytanów”, „Inwazja: Bitwa o Los Angeles”).

  

O filmie „Wojownicze żółwie ninja”

Reżyseria:Jonathan Liebesman
Scenariusz: Josh Appelbaum, André Nemec,

Obsada:
Alan Ritchson – Raphael
Noel Fisher – Michaelangelo
Jeremy Howard – Donatello
Pete Ploszek – Leonardo
Megan Fox – April O’Neil
William Fichtner – The Shredder
Whoopi Goldberg – Bernadette Thompson

*

„Bardzo poszukiwany człowiek” to oparty na słynnym bestsellerze Johna le Carré thriller szpiegowski w reżyserii Antona Corbijna, twórcy „Control” oraz „Amerykanina”. W obsadzie znaleźli się m.in.: Phillip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe i Robin Wright. Od ataku na World Trade Center minęło 10 lat. Służby wywiadowcze w całej Europie nadal tropią groźnych islamistów. Do Hamburga uznawanego za jedną z głównych siedzib terrorystów, przedostaje się młody, skrajnie wycieńczony Czeczen, Issa. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój kontrwywiadu niemieckiego oraz brytyjskiego. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. W prowokacji przygotowanej przez służby, role do odegrania będą mieć nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpi także młoda idealistka, prawniczka Annabel (McAdams) i leciwy bankier (Dafoe), który jako jedyny ma dostęp do podejrzanego konta. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

 

O filmie „Bardzo poszukiwany człowiek”

Reżyseria:Anton Corbijn
Scenariusz: Andrew Bovell

Obsada:

Philip Seymour Hoffman – Günther Bachmann
Rachel McAdams – Annabel Richter
Willem Dafoe – Tommy Brue
Robin Wright – Martha Sullivan
Grigoriy Dobrygin – Issa Karpov
Homayoun Ershadi – Aktor
Nina Hoss – Erna Frey
Daniel Brühl – Max

*

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 Autor | AS

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFitness na Pergoli
Następny artykułMPK ostrzega: Na tych liniach spotkasz kontrolerów (4)
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.