Pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi, otwarcie wystawy Northern Rivers Loli Paprockiej i Pani Paula oraz Secret Party to propozycje organizatorów festiwalu TIFF na zetknięcie się z wydarzeniem, jeszcze przed jego oficjalnym rozpoczęciem. PreTIFF odbędzie się już 24 i 25 sierpnia.

W piątek, 24 sierpnia, o godzinie 21.00 na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 20 odbędzie się pokaz slajdów tegorocznego Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi. W ramach pokazu zaprezentowane zostaną prace między innymi Kate Smuragi z Białorusi i Polski, Hanny Råst z Finlandii czy Carlo Lombardiego z Włoch.

 

 

Lola Paprocka i Pani Paul to polsko/australijski kolektyw fotograficzny. Ich prace są połączeniem dokumentalnej wrażliwości i edytorialnej estetyki. Northern Rivers (czyli Północne rzeki) to nazwa obszaru w australijskiej Nowej Południowej Walii. Teren ten, znany z białych plaż, dzikiej przyrody i idealnych fal do surfowania, stał się przystanią dla różnego rodzaju hipisowskich komun i organizacji poszukujących alternatywnych form wspólnotowych. Właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie fotografii Loli Paprockiej i Paniego Paula. Grupa, którą sportretowali, to Our Strong Brotherhood. Portrety młodych mężczyzn uzupełnione są zdjęciami ich najbliższego otoczenia – domów i natury, której piękno i groza wpływają na to, kim są i kim się staną.

Wernisaż wystawy Nothern Rivers odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia, o godzinie 19:00 w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu 14, pl. Strzelecki 14.
Kuratorem wystawy jest Łukasz Rusznica.

Lola Paprocka & Pani Paul „Brunswick Heads Boys”

 

W ten sam wieczór (w sobotę, 25 sierpnia) o 21:00 uczestnicy będą mieli okazję poznać organizatorów i kuratorów wydarzenia podczas Secret Party. O lokalizacji tej sekretnej imprezy organizatorzy poinformują 24 sierpnia do godziny 12.00, ale na pewno można się spodziewać, że będzie to niekonwencjonalne miejsce.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe