Zapraszamy na prezentację nowego autobusu Man Lion’s City w sobotę w godz. 12-15 na pl. Teatralny (przystanek tramwajowy).

W poniedziałek 15 czerwca MPK rozpoczyna współpracę z firmą Michalczewski. Pierwsze autobusy podwykonawcy wyruszą na linię 146 i 119 (w weekend), ale będzie można je zobaczyć już podczas specjalnego pokazu dla mieszkańców Wrocławia, na który serdecznie zapraszamy wraz z firmą Michalczewski oraz producentem autobusów MAN.

14 ze wszystkich 69 autobusów stoi już na terenie przy ul. Gazowej, na którym powstanie nowa zajezdnia podwykonawcy. Są to pojazdy marki MAN – przegubowe, klimatyzowane i niskopodłogowe. Autobusy zostały „uszyte na miarę” zgodnie z wymogami jakie MPK określiło w przetargu na podwykonawcę.  Spełniają najnowsze normy spalania euro 6. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Mają funkcję przyklęku, specjalną platformę wjazdową dla wózków, przyciski oznaczone alfabetem Braille’a, zapowiedzi głosowe zewnętrzne i wewnętrzne. MAN-y to nowość we wrocławskiej komunikacji miejskiej, bo do tej pory w taborze MPK były przede wszystkim mercedesy, volvo i solarisy. W miarę dostaw, nowe pojazdy zastąpią najstarsze i najbardziej wysłużone, a co za tym idzie – awaryjne wozy MPK. Docelowo przewoźnik będzie obsługiwał 17 linii, które będzie przejmował sukcesywnie. MPK podjęło współpracę z podwykonawcą, by poprawić jakość swoich usług – przede wszystkim zapewniać pasażerom komfortowy tabor. Razem z solarisami oznacza to wymianę ponad 120 starych pojazdów na nowe na przestrzeni zaledwie dwóch lat. Poza nowym taborem pasażer ma nie odczuć różnicy w usłudze podwykonawcy. MAN-y i krótkie solarisy urbino alpino będą wyposażone w biletomaty, ekrany z informacją pasażerską, ładowarki USB, a systemy informatyczne MPK będą widziały pojazdy podwykonawcy tak jak swoje wozy. To oznacza, że pasażer śledząc autobusy MPK np. poprzez aplikację mobilną iMPK będzie widział ich rzeczywistą pozycję w swoim telefonie. Jeśli będzie chciał się poskarżyć na usługę lub wnieść swoje uwagi, zrobi to zgłaszając się do Biura Obsługi Pasażera MPK, które zajmie się sprawą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁukasz Burzyński: Koszmar ma na imię eLka…
Następny artykułKrótkie formy teatralne na wesoło
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.