7. American Film Festival odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25-30 października 2016 roku. W programie tegorocznej edycji, wpisanej w program Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016, znalazło się 100 filmów pełnometrażowych: 58 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, a 6 to premiery europejskie.

25 października (wtorek) festiwal otworzy polska premiera Patersona Jima Jarmuscha – rewelacji tegorocznego festiwalu w Cannes z Adamem Driverem w roli głównej. Natomiast w dniu 30 października (niedziela) festiwal zakończą nagrodzone w Wenecji Srebrnym Lwem Zwierzęta nocy (Nocturnal Animals) Toma Forda – współczesne kino noir z hipnotyzującą muzyką Abla Korzeniowskiego oraz kreacjami aktorskimi Amy Adams i Jake’a Gyllenhaala.

W programie znalazły się również głośne produkcje, które trafiają do Wrocławia po pokazach na największych festiwalach w Europie i na świecie, m.in. American Honey Andrei Arnold (Nagroda Jury w Cannes), Stylistka (Personal Shopper) Oliviera Assayasa z Kristen Stewart (Najlepszy Scenariusz w Cannes), Człowiek-scyzoryk (Swiss Army Man) duetu Daniel Scheinert i Daniel Kwan z Paulem Dano i Danielem Radcliffem w głównych rolach (nagrodzony za reżyserię na Sundance). Będzie też prezentowany w Cannes i wywołujący duże poruszenie w Stanach Zjednoczonych – Loving Jeffa Nicholsa, czy sensacja festiwalu w Toronto, Moonlight Barry’ego Jenkinsa.

Pełny program festiwalu można znaleźć tutaj

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułByły Sobie Gry#23 Knights and Merchants
Następny artykuł„Wycinki w termosie”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.