Impreza odbędzie się w dniach 25-26 maja na Zamku w Leśnicy.

Aula

sb 10:00 – Sarmackie legendy, czyli Polacy nie gęsi i swą fantastykę mają Skałosz „Magiczny Skałosz” Milczanowski

sb 11:00 – Spotkanie autorskie z Witoldem Jabłońskim Witold Jabłoński

sb 12:00 – Spotkanie autorskie z Anną Kańtoch Anna Kańtoch

sb 13:00 – Dlaczego uwielbiamy czytać i pisać literaturę science fiction, czyli co różni fantastykę naukową od Tomasz Kołodziejczak

sb 14:00 – Spotkanie autorskie z Tomaszem Kołodziejczakiem Tomasz Kołodziejczak

sb 15:00 – Spotkanie autorskie z Robertem Cichowlasem Robert Cichowlas

sb 16:00 – Spotkanie autorskie z Andrzejem Ziemiańskim Andrzej Ziemiański

sb 17:00 – Spotkanie autorskie z Markiem Hodderem Mark Hodder

sb 18:00 – Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem i Anetą Jadowską Jakub Ćwiek- Aneta Jadowska

sb 19:00 – Trumny na drzewie, czyli ludowe sposoby na trupa. Łukasz Śmigiel

sb 20:00 – Gala Dni Fantastyki Organizatorzy

sb 21:00 – Promocja książki- „Wilczy Trop”: premiera książki Aneta Jadowska

sb 22:00 – Upiory, wilczyce, widziadła ? monstrualna historia filmu grozy w PRL-u Przemysław Dudziński

sb 23:00 – „The Bighead” – Edward Lee na dużym ekranie Edward Lee, Michael Ling

nd 00:00 – „Night Claws” – wieczór z kinem absolutnie kultowym Fabio Soldani, Bartosz Czartoryski

nd 10:00 – Baśnie i bajki w literaturze fantasy Anna Brzezińska

nd 11:00 – Spotkanie autorskie z Markiem Hodderem Mark Hodder

nd 12:00 – Panel: Baśnie braci Grimm- świetny materiał na horror? Jakub Ćwiek

nd 13:00 – Baśnie w klasycznym wydaniu: Mickiewicz i Słowacki Jacek Inglot

nd 14:00 – Elementy kultury ludowej w baśniach i bajkach Jacek Inglot

nd 15:00 – Czy mitologia to odmiana baśni? Witold Jabłoński

nd 16:00 – Wychowawcze walory baśni i bajki w lit. fantasy Marcin Rusnak, Anna Brzezińska

nd 17:00 – Cthulhu i metafizyka, czyli o filozofii w prozie Lovecrafta Dawid „Drostt” Rostankowski i Michał „Ludi” Ludmann


Prelekcyjna I

sb 10:00 – „Debiut w dobie kryzysu” Marcin Rusnak

sb 11:00 – Koniec świata- czy na pewno mamy go z głowy? Jacek Inglot

sb 12:00 – spotkanie autorskie z Anną Brzezińską Anna Brzezińska

sb 13:00 – Warsztaty pisarskie z Dominiką Repeczko Dominika Repeczko

sb 14:00 – Lalka – tajemnicza istota Ewa Białołęcka

sb 15:00 – Słowiańska Apokalipsa: O zagładzie rodzimej kultury, zniszczonej przez inwazję głosicieli „rado Witold Jabłoński

sb 16:00 – Fanfiction i funfiction Ewa Białołęcka

sb 17:00 – Duchy w literaturze grozy Stefan Darda, Robert Cichowlas

sb 18:00 – Lem w Japonii. Grainne

sb 19:00 – Książka 2.0. Jakub Ćwiek

sb 20:00 – Zombie szopy i mordercze króliki – bizarro fiction vs horror eksperymentalny Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr

sb 21:00 – Różne oblicza Czerwonego Kapturka – sposoby kreacji postaci w literaturze i innych tekstach kultury Kamila Kowalczyk Koło Badaczy Popkultury „Trickster”

sb 22:00 – Mit dzisiaj? O działaniu mitu we współczesnej kulturze Grzegorz Gajek

sb 23:00 – Od niewinnych księżniczek i złych królowych do współczesnych bohaterek w fantastyce Ola Braun

nd 00:00 – Kosmiczne pejzaże. Martin McKey

nd 02:00 – „Projekt Wiedźma” – pokaz filmów konkursowych Organizatorzy

nd 10:00 – Baśnie Andersena jako opowieści grozy Karolina „Mangusta” Kaczkowska

nd 11:00 – Literatura fantasy – czyli bajki dla tych, co wyrośli z bajek? Tomasz Kołodziejczak

nd 12:00 – Przepis na Apokalipsę według pisarzy horroru i grozy Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr

nd 13:00 – Jedwabne pończoszki Czerwonego Kapturka Anna Brzezińśka

nd 14:00 – spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą Stefan Darda

nd 15:00 – „Urban Fantasy – współczesne baśnie w miejskich aranżacjach” Aneta Jadowska

nd 16:00 – Demony i postaci demoniczne w mitologii słowiańskiej – parada niezwykłych dziwadeł, które mogą zawoj Stefan Darda

nd 17:00 – O literatury nierównej walce z ludzi strachem przed śmiercią Marcin Rusnak


Prelekcyjna II

sb 10:00 – Broń pancerna w II wojnie światowej Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz, Katarzyna”Padme_Amidala”Ziewacz

sb 12:00 – Fantastyczne motocykle Leszek „Leslie” Karlik

sb 13:00 – Moje zaklęcie nazywa się Colt Czterdzieści Pięć Janusz „Jadowy” Wiśnia

sb 15:00 – Realistyczne walki w kosmosie Leszek „Leslie” Karlik

sb 17:00 – Na początku był chaos, czyli mitologia chińska Dorota Jarema

sb 18:00 – Baśniowa zgrywa, czyli „The Book of Unwritten Tales”, jako przykład popkulturowego humoru Adam Flamma

sb 19:00 – Umysł postaci Aleksandra „LayRi” Chrobak; Sebastian „Mornar” Kustra

sb 20:00 – Gry video XXI wieku Justyna „jastka4” Skalska

sb 22:00 – Co cię nie zabije… w to się zamienisz. Kilka słów o demonologii słowiańskiej Natalia Kościńska, Dorota Papierska

sb 23:00 – „Lulu… Lulu… Ja latam! (i go tnę)”, czyli senne RPG Janusz „Jadowy” Wiśnia

nd 01:00 – SESJA: Grota Sebastian „Mornar” Kustra

nd 10:00 – Sztuczna Inteligencja – fantastyka vs. rzeczywistość Przemysław `Pepcok` Kwiatkowski

nd 11:00 – „Ta bezduszna nauka”, czyli tragiczne konsekwencje postępu – panel Jakub `Havoc` Rutkowski, Leszek `Leslie` Karlik, Maciej `Zefir` Starzycki

nd 13:00 – Jak wyhodować sobie śmierć w ogródku? Ewa „Eletariel” Chrząstek

nd 14:00 – Zmiany pośmiertne Ewa „Eletariel” Chrząstek

nd 15:00 – Macki, kostki i jazz. Jak gry korzystają z opowiadań H. P. Lovecrafta? Robert Dudziński

nd 16:00 – Największa zdrada w historii gier komputerowych Monika Klepczyńska

nd 17:00 – Groteska narzędziem w prowadzeniu sesji RPG Szymon „Igieu” Ilnicki


LARP

sb 10:00 – LARP: Resistance – Agenci molocha Aleksander „Ison” Radoman i Marcin „Marandil” Słowik

sb 14:00 – LARP: Sen Srebrny Stalowej Chryzantemy Krzysztof „Alluin” Cichecki

sb 18:00 – Wolsung – wprowadzenie do systemu (prelekcja powiązana z larpem ?Niezwykły dzień Wielkiej Betty?) Magdalena „Eudial” Rumińska, Jakub „Deekin” Ciborski

sb 19:00 – Warsztaty wprowadzające do larpa „Niezwykły dzień Wielkiej Betty” Magdalena „Eudial” Rumińska, Ziemowit „Zvir” Żwirbliński

sb 20:00 – LARP Wolsung: Niezwykły dzień Wielkiej Betty Magdalena „Eudial” Rumińska, Ziemowit „Zvir” Żwirbliński, Jakub „Deekin” Ciborski

sb 23:00 – LARP Wampir Maskarada: Zdrajca Mariusz „Todd” Jendrzejczak (Noctem – KF: Druga Era)

nd 09:00 – Eksperyment – Warsztaty Duet NN: Nika Snape & nemezis

nd 11:00 – LARP: Eksperyment Duet NN: Nika Snape & nemezis

nd 15:00 – LARP: Prawda gdzieś tam jest… Quendil, Madx


Star Wars

sb 10:00 – Żołnierze Rebelii Maciej „Vissan” Witała

sb 11:00 – Oryginalni Bohaterowie Star Wars i Montaż filmowy Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina

sb 12:00 – „Historyczne” Gwiezdne Wojny Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz, Katarzyna”Padme_Amidala”Ziewacz

sb 13:00 – Być Jedi- Opowieść Mistrza Kenobiego Adam „Obiwan Kenobi” Ryterski

sb 15:00 – Jak zostać rycerzem Jedi? Poznaj Obóz dla Fanów Odległych Galaktyk BTA KOMPAS

sb 16:00 – Star Wars Bez Tajemnic: Epizody IV-VI Karol „Wedge” Dobosz

sb 18:00 – Imperium bez Imperatora Antoni „Stele” Sauren

sb 20:00 – Kalambury SW Marcin „Banita” Gleń

sb 21:00 – Rebelianccy piloci i ich niesamowite maszyny Anna „Rouge Thirteen” Ciechanowska

sb 22:00 – Dlaczego oni to zrobili?! ? Star Wars Holiday Special Gore

nd 10:00 – Wściekłe kobiety w SW Agnieszka „Daala” Dajewska, Anita ” Kassila” Koncewicz

nd 11:00 – Łowcy nagród Manda`Yaim

nd 12:00 – Budowa zbroi klona Krzysztof „Yoda” Nowakowski

nd 13:00 – Jedi Style Izabela „Taraissu” Rutkowska

nd 14:00 – Blizzard Force – Mroźne odziały Imperium Michał „YangObi” Żołyński

nd 15:00 – Przegląd serii myśliwców TIE Antoni „Stele” Sauren

nd 17:00 – Skrzyżowania Star Wars z innymi filmami Aleksandra „Alex Verse Naberrie” Stasina


Warsztatowa

sb 10:00 – Warsztaty kaligrafii Katarzyna Chocholska

sb 13:00 – Warsztaty budowania instrumentów Zespół Muzyki Dawnej Tryzna

sb 15:00 – Warsztaty teatralne Piotr Para

sb 19:00 – Charakteryzacja dla opornych Kasia „KarenRipp” Hrynkiewicz

sb 21:00 – Esperanto – prawdopodobnie najprostszy język świata Zdeslav

sb 22:00 – JEEPFORM: The Upgrade! Kasia Kehl, Stowarzyszenie Wielosfer

nd 10:00 – Warsztaty teatralne Piotr Para

nd 12:00 – Schotten Totten – Turniej Wydawnictwo Cube Factory of Ideas

nd 14:00 – Tańcz jak w Baśniach z 1000 i Jednej Nocy – warsztat tańca brzucha Karolina „Mangusta” Kaczkowska

nd 16:00 – Warsztaty muzyki folkowej Natalia Nathaniele Misiukiewicz


Konkursowa/RPG

sb 10:00 – Konkurs wiedzy o serialu Grimm Chiri

sb 11:00 – Konkurs wiedzy o serialu Once Upon a Time Zosia i Chiri

sb 12:00 – Mangowo Animcowy Konkurs Multimedialny Zosia i Chiri

sb 13:00 – Nić porozumienia – gracze i narratorzy jako yin i yang Aleksandra „LayRi” Chrobak; Sebastian „Mornar” Kustra

sb 14:00 – A ty? Czy jesteś psychopatą? Agnieszka Schulz

sb 15:00 – Konkurs Wiedźmiński Agnieszka Schulz

sb 16:00 – Tol Calen czyli jak zostać półbogiem w świecie gier RPG Agnieszka Cheba

sb 17:00 – Chwilami sadystyczny konkurs wiedzy o RPG Maciej „Zefir” Starzycki, Leszek „Leslie” Karlik

sb 18:00 – Konkurs serialowy (sezon 2012-2013) Łukasz Hanuszczak

sb 20:00 – Bromacia! – Nie do końca poważny konkurs wiedzowy Leage of Legends. Grainne i Modlin

sb 22:00 – Gotyk w RPG Dreamwalker (Wielosfer)

nd 00:00 – SESJA: RPG w mrocznych klimatach. Michał „Ludi” Ludmann

nd 10:00 – Mistrz słownika (anime edition) Zosia

nd 11:00 – XX-wieczny konkurs wiedzowy Star Wars Maciej „Vissan” Witała

nd 12:00 – Konkurs wiedzy o cRPG Sławomir „Dregor” Świrski

nd 13:00 – Wielki Konkurs wiedzy O Warhammer 40k Sławomir „Dregor” Świrski

nd 14:00 – Konkurs rozpoznawania gier Pracownia Gedeona

nd 16:00 – Konkurs wiedzowy o serii Bleach! Zbigniew „Kebab” Piotrowicz

nd 17:00 – Tryptyk SPQR – nowy wrocławski cykl larpowy Maciek „Mq” Kozieł


Galeria Komiksu

sb 10:00 – Komiks a komiks sieciowy. Spotkanie z Konradem „Koko” Okońskim Konrad „Koko” Okoński

sb 11:00 – „Wenecja” steampunkowy komiks Pawła Wojciechowicza Paweł Wojciechowicz

sb 12:00 – Wszystko jest komiksem Marek Turek

sb 13:00 – Komiks a Storyboard Konrad Czernik

sb 14:00 – Skąd się biorą komiksy czyli warsztaty tworzenia scenariusza komiksowego Grzegorz Janusz, Tomasz Niewiadomski

sb 16:00 – Wystawa i spotkanie autorskie Krzysztof Gawronkiewicz Krzysztof Gawronkiewicz, Marcin Łuczak

sb 17:00 – Panel ze scenarzystami komiksowymi Robert „Bele” Sienicki, Grzegorz Janusz, Jakub Ćwiek, Tomasz Kołodziejczak

sb 18:00 – Krew, pot, łzy i obrazki – podróż przez wszystkie fazy tworzenia pełnometrażowej historiiRafał Szłapa

sb 20:00 – Komiks miziany palcem Michał „Śledziu” Śledziński

sb 21:00 – Lęki Grabińskiego Eliza Krzyńska- Nawrocka

sb 22:00 – Szkoły magii Magda Paprota

sb 23:00 – Prezentacja Polconu 2013 Mag (Stow. Avangarda)

nd 00:00 – LARP: Pojednanie Pracownia Gedeona

nd 10:00 – DC 52, jak to ugryść? Michał „YangObi” Żołyński

nd 11:00 – Warsztaty: Środki wyrazu i montaż w komiksie Krzysztof Gawronkiewicz, Szymon Teluk

nd 13:00 – Moje 35 lat z komiksem i fantastyką, czyli skąd się wzięło w Polsce tyle komiksówTomasz Kołodziejczak

nd 14:00 – Magazyn komiksowy „Profanum” – spotkanie promocyjne Robert „Bele” Sienicki, Marcin Łuczak

nd 15:00 – Dokąd z tym komiksem? Marek Turek

nd 16:00 – Cartoon, ekspresjonizm, kubizm, secesja… czyli kreatywne warsztaty komiksowe Agata Wawryniuk


Filmowa

sb 10:00 – Fenomen Kapitana Bomby – myk przez galaktykę! Gore

sb 11:00 – Najbardziej tandetne filmy Science Fiction Krzysztof Yoda Nowakowski

sb 12:00 – Odrażające, straszne, niezwykłe – rzecz o najbardziej dziwacznych monstrach w kinie grozyGore

sb 13:00 – Dr Horrible`s Sing Along Blog – Charakteryzacja bohatera Skałosz „Magiczny Skałosz” Milczanowski

sb 14:00 – Zostać aktorem w godzinę? – warsztaty aktorskie Michał Czaderna (PWST)

sb 16:00 – Odrażające, brudne, złe… Piotr Sawicki

sb 17:00 – Co do kina, co do śmieci Marek Michalik

sb 18:00 – Podróże w czasie – zajęcia praktyczne AudioTrip

sb 20:00 – Bogowie oraz wierzenia w „Pieśni lodu i ognia” GRR Martina i serialu „Gra o tron” Cyryl „Pobortza” Nowaczyk

sb 21:00 – Superproduzioni all`italiana – włoskie imitacje zagranicznych hitów Dawid Głownia

sb 22:00 – Who`s line is it anyway? Pracownia Gedeona

nd 00:00 – VHS Hell – noc ze zdartymi kasetami VHS Hell

nd 10:00 – Cycki, krew i flaki – o japońskim gore słów kilka. Gore

nd 13:00 – Na co komu dziś krytyk filmowy? Piotr Czerkawski, Marek Michalik, Bartosz Czartoryski,

nd 14:00 – Spotkanie z Michaelem Lingiem Michael Ling

nd 15:00 – Keżora i Dziarki Quizowa Około Filmowa Fantastyczno-Naukowa Extravaganza Keżor i Dziarka

nd 17:00 – Czerwone gwiazdy – film science-fiction w Związku Radzieckim Przemysław Dudziński


Gamesroom

sb 10:00 – Junglee Brunch – Nauka gry Wydawnictwo Cube Factory of Ideas

sb 10:00 – Spotkanie z małymi, zielonymi Goblinami Wydawnictwo Cube Factory of Ideas

sb 10:00 – Schotten Totten – Nauka gry Wydawnictwo Cube Factory of Ideas

sb 11:00 – Wykiwaj kumpli na turnieju Munchkina – dla graczy początkujących Zespół Muchkin PL

sb 13:00 – Zombiaki – Nauka Gry Zgrami.pl

sb 15:00 – Turniej Labyrinth: The Paths of Destiny Autorzy gry – Kamil Matuszak, Mateusz Pronobis

sb 15:00 – Pierwszy interplanetarny turniej w Zombiaki Zgrami.pl

sb 17:00 – Star Wars LCG Crolug i Yuri

sb 19:00 – Przetrwaliście zagładę – Prezentacja fabularnej gry karcianej Jacek Darken Gołębiowski

nd 10:00 – Mistrzostwa Wrocławia w Muchnkina – dla graczy zaawansowanych Zespół Munchkin PL

nd 11:00 – Warhammer Inwazja – nauka gry oraz turniej dla początkujących Przemysław „Przemo” Zub i Mateusz „Czarny” Ziętkiewicz

nd 13:00 – Star Wars LCG Crolug i Yuri


Amfiteatr – Park

sb 14:00 – Warsztat chorągwiarski Gwardia Gryfa

sb 16:00 – Konkurs Strojów „Wiedźma kontra Czarownik” Organizatorzy

sb 17:00 – Zespół Muzyki Dawnej Tryzna Zespół Muzyki Dawnej Tryzna

sb 18:00 – Warsztaty tańców dawnych Zespół Muzyki Dawnej Tryzna

sb 20:00 – Warsztat chorągwiarski Gwardia Gryfa

sb 22:00 – Spektakl artystyczny – O fortuna Gwardia Gryfa

nd 10:00 – Warsztat tańca ze skrzydłami Gwardia Gryfa

nd 12:00 – Pokaz teatralny Uczestnicy warsztatów teatralnych

nd 13:00 – Warsztat tańca ze skrzydłami Gwardia Gryfa

nd 15:00 – Profesjonalna sesja zdjęciowa z udziałem postaci z Gwiezdnych Wojen Marcin

nd 17:00 – Oręż larpowy – jak walczyć by zwyciężać – kurs przyśpieszony Zbigniew „Kebab” Piotrowicz


Tarasy – Sesje RPG

sb 10:00 – SESJA: Legenda Pięciu Kręgów – „Kto boi się krwi boi się ciała” Krzysztof „Alluin” Cichecki

sb 11:00 – SESJA: GURPS – Wojna w Koronie Devistofeles

sb 12:00 – SESJA: Klanarchia Maciej „Adler” Bona

sb 14:00 – SESJA: Zielony bajzel! Quendil

sb 15:00 – SESJA: Lady Blackbird Jade Elenne

sb 16:00 – SESJA: Władcy Losu Konstanty „Kot” Weber

sb 16:00 – SESJA: Neuroshima – problemy w ruinach Aleksander „Ison” Radoman

sb 19:00 – SESJA: Kiedy Rozum śpi – Don`t Rest Your Head Janusz „Jadowy” Wiśnia

sb 20:00 – SESJA: Megalit Sebastian „Mornar” Kustra

sb 20:00 – SESJA: RPG TOL CALEN KOMPAS

nd 10:00 – SESJA: Deadlands 2.0 Maciej „Adler” Bona

nd 11:00 – SESJA: Zielony bajzel! Quendil

nd 12:00 – SESJA: Loszki i jaszczurki Dreamwalker (Wielosfer)

nd 13:00 – SESJA: WoD Changeling – Wiosenne Przesilenie Devistofeles

nd 14:00 – SESJA: Eclipse Phase – Continuity Kasia Kehl, Stowarzyszenie Wielosfer


Tarasy – Namiot Dziecięcy

sb 11:00 – Lekcja organizacyjna w Szkole Magii Ekipa Bloku Dziecięcego

sb 13:00 – Lekcja w przestrzeni kosmicznej, czyli zajęcia w zaprzyjaźnionej Akademii Jedi. Eagle Base, Polish Garrison

sb 15:00 – Turniej Trójmagiczny Ekipa Bloku Dziecięcego

sb 16:00 – Lekcja tworzenia magicznych przedmiotów Ekipa Bloku Dziecięcego

sb 18:00 – Czarodziej kontra rycerz Ekipa Bloku Dziecięcego

nd 10:00 – Lekcja tworzenia magicznych przedmiotów Ekipa Bloku Dziecięcego

nd 12:00 – Lekcje nie z tej galaktyki Polish Garrison, Eagle Base

nd 14:00 – Lekcja zaczarowanej techniki Ekipa Bloku Dziecięcego


Knajpa Konwentowa

sb 21:00 – Bitwa Komiksowa z udziałem gości komiksowych Paweł Wojciechowicz

nd 00:00 – Jaka to szanta? Kamila `Mila` Bilińska, Anna `Renfri` Oktaba


Inne Atrakcje

sb 10:00 – Fantastyczny Komiks- wystawa Krzysztofa Gawronkiewicza Agnieszka Jamroszczak

sb 10:00 – Poster Perversion – wystawa odrażających plakatów filmowych! Derrick Ogrodny

sb 10:00 – Przemiana w fantastycznego bohatera! – malowanie twarzy Iwona Szabarkiewicz

sb 11:00 – Chorągiew Księstwa Ziębickiego Chorągiew Księstwa Ziębickiego

sb 17:00 – Warsztat szczudlarski Gwardia Gryfa