Ruszył nowy miejski projekt skierowany do seniorów. Program Taxi 75+ oferuje bezpłatne przejazdy taksówkami dla mieszkańców Wrocławia, którzy ukończyli 75 rok życia i potrzebują pomocy, aby dotrzeć do lekarza czy urzędu. 

Wrocławscy seniorzy mogą już korzystać z darmowych przejazdów taksówkami. Wszystko to za sprawą nowego programu Taxi 75+ i Złotej Wrocławskiej Karty Seniora. Odświeżona Wrocławska Karta Seniora – srebrna 60+ i złota 75+, upoważnia do dotychczasowych zniżek oraz promocji. Ponadto Złota Wrocławska Karta Seniora 75+ pozwala na korzystanie z bezpłatnych przejazdów taksówkami.

Wrocławscy seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, mogą do końca 2018 roku skorzystać z maksymalnie czterech przejazdów w miesiącu do takich miejsc, jak Urząd Miejski, przychodnie publiczne czy cmentarze. Taksówkę należy zamówić minimum 3 dni przed planowanym kursem, w dni robocze w godzinach 7:00 – 18:00 i tylko w granicach miasta. Senior, zainteresowany przystąpieniem do programu Taxi75+, powinien zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 lub Stowarzyszenia „Żółty Parasol” przy ul. Wyszyńskiego 75A. Jeżeli spełni on określone w regulaminie warunki, otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem. Karta wydawana będzie także w mobilnych punktach na terenie całego miasta.

– Pierwszy senior przyjechał dzisiaj do Urzędu Miasta bezpłatną taksówką. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić start zapowiadanego przeze mnie miejskiego programu TAXI 75+ – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – W przyszłości chcemy poszerzać liczbę miejsc, do których będą mogli dojeżdżać nasi seniorzy. Bardzo dziękuję stowarzyszeniu Żółty Parasol, z którym od dawna współpracuję i któremu powierzyliśmy realizację tego zadania. Z doświadczenia wiem, że organizacje pozarządowe znakomicie realizują tego typu zadania.

Program Taxi 75+ w całości finansowany jest przez gminę Wrocław. Jego realizację powierzono organizacji pozarządowej – Stowarzyszeniu „Żółty Parasol”.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe