Radni zdecydowali o wprowadzeniu zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach w ścisłym centrum miasta w godzinach od godz. 21 do godz. 6 rano. Za było 18 radnych, 13 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

Jerzy Michalak z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza w przeciwieństwie do swoich kolegów nie poparł prohibicji w centrum Wrocławia / fot. DW

Temat ten od kilku dni powoduje wiele emocji. Właśnie dlatego postanowiliśmy podać, kto jak głosował. W końcu radni to nasi przedstawiciele, których sami wybraliśmy. Za byli radni z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza (z wyjątkiem Jerzego Michalaka i Katarzyny Obary, którzy wstrzymali się od głosu) i Jerzy Skoczylas z Platformy Obywatelskiej. To właśnie dzięki nim już niebawem w okolicach Rynku ciężko będzie kupić wieczorem nie tylko alkohol, ale cokolwiek, bowiem ciężko przypuszczać, że sklepy nocne utrzymają się i będą w stanie płacić horrendalne stawki za wynajem pomieszczeń, gdy zabierze im się podstawowe źródło dochodu. Zgodni byli natomiast radni z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy w całości zagłosowali przeciw uchwale.

Zakaz wejdzie w życie najprawdopodobniej już pod koniec lipca i ma obowiązywać do końca września 2012 roku. Jeżeli się przyjmie będzie wprowadzony na stałe.

Teraz może jeszcze zareagować wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Wszystko o zakazie wprowadzenie sprzedaży alkoholu [aktualizowane] (>>>)

 

(deg)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNafta Lendava – ostatni sparingpartner
Następny artykułMocne zakończenie zgrupowania w Chorwacji
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.