Niemal 300-stronicowe projekty radnych os. Powstańców Śląskich mogą zostać odrzucone przez magistrat. Urzędnicy zaznaczają, że dokumenty dotyczące naprawy chodników i budowy nowych przejść nie spełniają odpowiednich norm prawnych, by móc je zaakceptować. 

Projekty radnych os. Powstańców Śląskich zostały odrzucone i wymagają zmiany w treści, by mogły ponownie wejść w biurokratyczny obieg.

Według decyzji miasta przejścia w proponowanej przez nas formie nie mogą powstać, ponieważ będą zbyt widoczne, przez co kierowcy stracą swoją uwagę przy przejeżdżaniu przez inne znajdujące się w mieście. Uważam tę decyzję za niedorzeczną, gdyż kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce – opowiada Adam Przybyszewski, Radny Osiedla Powstańców Śląskich, autor projektu Bezpieczne Przejścia.

Osiedlowi samorządowcy skarżą się także, że ich wnioski spotkały się z  brakiem uznania magistratu ze względu na sprzeczność z zapisami standardów prawnych panujących we Wrocławiu.

Nie wszyscy wrocławianie mają doskonałe pojęcie o przepisach prawnych, nie mówiąc o znajomości języka prawniczego. Takie traktowanie oddolnych inicjatyw niszczy koncepcję Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – komentuje radny.

Problem nie stanowią wyłącznie przejścia dla pieszych. W zorganizowanej konferencji osiedlowi radni przedstawili wszystkie swoje projekty, które zostały odrzucone. Dokumenty liczące ponad 300 stron zawierały drobiazgowe opisy wymaganych remontów i potrzebnych inwestycji dotyczących chodników, parkingów oraz podwórek. Spore kontrowersje wzbudził także brak współpracy w sprawie rewitalizacji kina Lwów znajdującego się na al. Hallera.

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: Wojciech Kosek