Już ponad 3 tysiące wrocławian popiera w sieci protest przeciwko malowaniu dworca PKP na kolor pomarańczowy. Swoje niezadowolenie zamierzają okazać w okolicach dworca w piątek 15 lipca w godz. 20-22.

Uważają oni, że dworzec to wizytówka miasta i drugie najważniejsze po Rynku miejsce, więc może o kolor należałoby zapytać mieszkańców?

Takie kolory ma po zakończeniu remontu mieć nasz dworzec / fot. DW

Pomysłodawcą fejsbukowej akcji jest Marek Zalewski, zastępca dyrektora w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego i Radny Osiedla Biskupin-Sępolno-Bartoszowice-Dąbie.

Oto co napisał na temat protestu:

„Czy we Wrocławiu istnieje otwarta debata obywatelska i partypacja społeczna??

Kilka tygodni temu na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Ossowskiego brałem udział w debacie – pt. „Obywatelskie grupy wpływu” –
Mój protest, w który zaangażowało się ponad 2800 osób, jest PROWOKACJĄ, która ma pokazać na przykładzie drugiej z najważniejszych po Rynku przestrzeni publicznej -czyli wrocławskim Dworcu PKP, że debata i dobra komunikacja ze społeczeństwem we Wrocławiu jest znikoma.

Nie neguję kompetecji konserwatora zabytków i miejskiego plastyka, jeżeli natomiast przedstawia się różne koncepcje akceptowalne historycznie oraz informuje, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła to uważam, że mieszkańcy Wrocławia mają prawo wiedzieć jakie jest ich uzasadnienie i móc wyrazić na ich temat opinię! Decyzję i tak podejmą odpowiedni urzędnicy, natomiast otwarta debata a nawet głosowanie nad ostatecznym rozwiązaniem pomogłoby Nam Wrocławianom jeszcze bardziej identyfikować się ze swoim Miastem!!

Prywatnie moim zdaniem intensywność koloru przesłoni piękno Dworca PKP – stąd właśnie narodził się u mnie pomysł na protest/prowokację!!!

Zobaczymy może będzie jednak więcej zwolenników- trochę szkoda, że wcześniej nikt nie zrobił ankiety wśród mieszkańców Wrocławia, tak aby poznać ich zdanie!! Ostateczną decyzję podejmie konserwator zabytków wraz z miejskm plastykiem – zanim to nastąpi warto by podać do publicznej wiadomości całość UZASADNIENIA decyzji, a nie tylko fragmentaryczne wypowiedzi prezentowane przez media!


DWORZEC TO WIZYTÓWKA MIASTA – TO PRZESTRZEŃ PUBLICZNA NA TYLE WAŻNA DLA WROCŁAWIAN, ŻE WYMAGA ROZSĄDNYCH I PRZEKONSULTOWANYCH SPOŁECZNIE DECYZJI!!”

A Wy co na ten temat uważacie?

(jb)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaros z Orderem Honoru
Następny artykułDo Dundee z Wielkim Śląskiem
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.