Remont na Hubskiej opóźnia się z powodu problemów kadrowych wykonawcy. Firma, która wygrała przetarg ma za mało pracowników. Żeby przyspieszyć pracę, magistrat planuje zatrudnić kolejnego wykonawcę. Wprowadza też zmiany w organizacji ruchu. Ma to zapobiec korkom.

Przez około dwa miesiące kierowcy będą mogli korzystać z buspasu na ulicy Traugutta. Oprócz tego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Stawowej został wprowadzony zakaz skrętu w lewo, dopuszczając jazdę tylko prosto w kierunku ul. Komandorskiej. Ma to udrożnić ruch komunikacji miejskiej.

Dodatkowo na ulicy Piłsudskiego (odcinek Stawowa – Komandorska) zostały zlikwidowane miejsca postojowe na prawym pasie ruchu, aby zwiększyć przepustowość jazdy na wprost, pozostawiając lewy pas do skrętu w ulicę Komandorską.

Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulic ulic Komandorskiej i Swobodnej, gdzie wprowadzono korektę sygnalizacji świetlnej.

Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 8, 31 i 32 kursują teraz częściej, w szczycie co 12 minut. Dalej będą jeździły także autobusy linii 708 i 732. Autobus nr 708, trasie Gliniana/Gajowa – Tarnogaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną, Bardzką, Armii Krajowej i Tarnogajską, będzie kursować co 12 minut. Natomiast autobus linii 732 na trasie Gliniana/Gajowa – Gaj w obu kierunkach przez ulicę Gajową, Kamienną, Bardzką, będzie jeździć w szczycie co 6 minut.

Nowością jest też rozwiązanie, które w przypadku korków na Borowskiej w kierunku centrum miasta, pozwoli kierowcom autobusów linii K, 112, 113, 145, 146, 612 na przejazd przez ul. Pertrusewicza, Ślężną i Dyrekcyjną.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Oliwia Stasiak