W ramach 4. kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II) zaplanowane zostały cztery mecze. W Grupie Południowej spotkają się Diabły Wrocław i Tychy Falcons oraz Tytani Lublin i Saints Częstochowa.

W starciach Grupy Północnej Królewscy Warszawa podejmą Warsaw Werewolves a Toruń Angels zmierzą się z Cougars Szczecin. 

 

Diabły Wrocław – Tychy Falcons

Gospodarz: Diabły Wrocław (0-1)

Gość: Tychy Falcons (1-0)

Data i godzina: 16 czerwca , godzina 13:00

Stadion: ulica Sztabowa 101 , Wrocław

Liga: PLFA II

Bilety: wstęp wolny

 

Pomimo tego że w najbliższy weekend rozegrana zostanie czwarta kolejka PLFA II, dla tyszan i wrocławian będzie to raptem drugie starcie w tegorocznych rozgrywkach. Diabły i Sokoły swoje pierwsze mecze rozegrały prawie miesiąc temu. Było więc dużo czasu na regenerację sił i wyciągnięcie wniosków z pierwszych meczów.

Wrocławianie swoje pierwsze spotkanie rozegrali w Lublinie, gdzie po zaciekłej walce uznać  wyższość zdecydowanie lepiej dysponowanych tego dnia Tytanów. Krótki zryw ofensywa Diabłów przeprowadziła dopiero w trzeciej kwarcie a do tej pory jedyne punkty dla drużyny która jest zapleczem grających w Toplidze Devils zdobył Daniel Andruszkiewicz.

Z kolei Sokoły na inauguracje testowały swoich running backów, którzy rozbiegali defensywę debiutantów z Olkusza. Falcons rozbili Silvers pięćdziesięcioma punktami, nie pozwalając rywalom zdobyć żadnego przyłożenia.

– Do meczu podchodzimy niezwykle skoncentrowani. Nasz debiut przed wrocławską publicznością, w którym staniemy naprzeciw faworytów rozgrywek, wywołuje w nas dodatkową motywację. Naszego rywala darzymy jednak wielkim szacunkiem – komentuje Seweryn Plotan, menadżer Diabłów Wrocław.

Przed meczem z drużyną z województwa dolnośląskiego czujemy się jak przed każdym innym. Co prawda wrocławianie mają doświadczoną kadrę szkoleniową, ale podobnie jak Silvers są drużyną, która musi się zgrać by móc zagrozić potencjalnie silniejszym zespołom – komentuje Paweł Chwedczuk, trener Tychy Falcons. – Nasza ofensywa i defensywa nie stoi w miejscu. Wciąż rozwijamy system szkoleniowy więc na pewno będziemy starać się kontrolować spotkanie od początku do końca. Wierzę, że kibice obejrzą ciekawe starcie – dodaje Chwedczuk.

Nadchodzące spotkanie dla wielu ekspertów zapowiada się jako najciekawsze z wszystkich spotkań czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego PLFA II. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwać będzie doświadczony sędzia główny Alexander Zarganis.

*

Tytani Lublin –  Saints Częstochowa

Gospodarz: Tytani Lublin (2-0)

Gość: Saints Częstochowa (1-0)

Data i godzina: 16 czerwca , godzina 13:00

Stadion: KS Budowlani, ulica Krasińskiego 11

Liga: PLFA II

Bilety: wstęp wolny

 

W ciekawie zapowiadającym się meczu w ramach Grupy Południowej PLFA II Tytani Lublin podejmą Saints Częstochowa. Drużyna ze stolicy województwa lubelskiego rozegrała w tym sezonie już dwa mecze. Oba zakończyły się przekonującymi zwycięstwami gospodarzy sobotniego starcia. Tytani zaprezentowali bardzo skuteczną ofensywę, która zdobyła w dwóch meczach łącznie 58 punktów. Silną stroną jest też defensywa lublinian, która nie pozwoliła rywalom zdobyć punktów od pięciu kwart. Dodatkowo, formacja obrony gospodarzy niedzielnego meczu raz zdobyła przyłożenie.

Przed Tytanami najtrudniejszy test w tym sezonie. Święci z Częstochowy grają drugi sezon w rozgrywkach futbolu 11-osobowego pod egidą PLFA. W zeszłym, debiutanckim roku w drugiej lidze Saints przegrali wszystkie mecze. Ten sezon częstochowianie rozpoczęli od przekonującego zwycięstwa z rzeszowskimi Krukami. W pierwszym zwycięstwie ligowym Święci gros jardów zdobyli pod dobrych akcjach biegowych. –  Pomimo udanej startu rozgrywek, nie był to dla nas „spacerek”. Po bardziej szczegółowej analizie zapisu wideo widać wyraźnie błędy w formacji defensywnej, która pozwoliła rywalom zdobyć ponad 300 jardów. Niemniej jednak mieliśmy sporo czasu na przemyślenia, wprowadziliśmy do składu kilku nowych zawodników a niektórych przesunęliśmy na inne pozycje. Dokonaliśmy też roszady na pozycji rozgrywającego. Ofensywę przeciwko Tytanom poprowadzi Kuba Brzeski – komentuje Piotr Mróz, prezes Saints Częstochowa.

– Czujemy się mocni. Gramy u siebie więc będziemy bronić naszej twierdzy wszystkimi siłami.  Tytani wyjdą zwycięsko z tej konfrontacji – kontruje Bartosz Guzal, defensor Tytanów Lublin.

Do boju drużynę gospodarzy zagrzewać będą cheerleaderlki – Perełki Tytanów pod przywództwem Justyny Babiuch. Klub zapewnia również animacje dla najmłodszych, konkursy dla kibiców oraz punkt promocji klubu gdzie wolontariuszki chętnie udzielą informacji na temat drużyny oraz przyszłych rekrutacjach. Za symboliczną cegiełkę będzie można otrzymać gadżet dla fanów lub wejściówkę na pomeczową imprezę, czyli „dogrywkę z Tytanami” w klubie Archiwum. Spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Wojciech Ratajczak. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć na stronie kluby.paco.pl