KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice po raz drugi z rzędu zagra na wyjeździe. Tym razem rywalem zespołu z Dolnego Śląska będzie aspirant do mistrzostwa – Clearex Chorzów.

Przegrana Orła w 5. kolejce z Red Devils Chojnice była dla zespołu z Dolnego Śląska jak kubeł zimnej wody. Zawodnicy zaczęli grać z większą odpowiedzialnością, co przełożyło się na dwie wysokie wygrane z rzędu – 9:4 z AZS UG Gdańsk i 6:1 z MOKS Białystok. Zdobyte punkty pozwoliły Orłowi wrócić do czołówki i umocnić się na 3. pozycji.

To dla nas dobry moment. Po przegranej z Red Devils mówiliśmy sobie, że musimy coś zmienić. Czujemy się coraz lepiej i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę drogę i zawsze skupiać się na najbliższym meczu – mówi Sergio Solano, zawodnik Orła.

Teraz przed Orłem trudny sprawdzian. Przeciwnik do kandydat do mistrzostwa. Jeszcze w poprzednim sezonie walczył o srebrny medal, ostatecznie kończąc rozgrywki na 4. miejscu. Aktualnie plasuje się na 5. pozycji, a w dwóch ostatnich meczach doznał porażki. Nadal to jednak niezwykle groźna drużyna, która w swoim składzie ma reprezentantów Polski – Sebastiana Leszczaka (zdobywca 8 goli w tym sezonie), Mikołaja Zastawnika i Adama Wędzonego.

W tej lidze każdy może wygrać z każdym. Spodziewamy się więc trudnego pojedynku. Clearex ma dobrych zawodników, grających z dużą mocą i intensywnością, ale dobrze pracujemy i jesteśmy na to gotowi – deklaruje Solano.

Mecz zaplanowano na poniedziałek 19 listopada o godz. 19:00. Transmisja będzie dostępna w telewizji na kanale SportKlub.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe / Jarosław Frąckowiak