Piłkarze Śląska trenują przed sezonem, który rozpocznie się dla nich w sobotę – 21 lipca. Już nie mogą doczekać się już pierwszego gwizdka.

Początek poprzedniego sezonu nie był zbyt łaskawy dla Kamila Dankowskiego. Podczas przedsezonowego sparingu nabawił się kontuzji, która na długo wykluczyła go z rozgrywek. Do gry wrócił dopiero pod koniec sezonu. Teraz jest zdrowy.

Każdy z nas nie może się już doczekać. Ja w szczególności. Wcześniejszy sezon był taki, że udało mi się wrócić na kilka ostatnich meczów. Teraz wracam silniejszy i czekam z niecierpliwością na to spotkanie. Myślę też, że kibice Śląska Wrocław również chcieliby już obejrzeć nasz występ z Cracovią – mówi Kamil Dankowski.

Kamil Dankowski

Pierwszego gwizdka wyczekuje również Mateusz Cholewiak. Obrońca Śląska podczas sparingów zdobył dwie bramki dla drużyny i wyraźnie jest w dobrej formie.

Długo czekaliśmy na to. Za Nami trudny okres treningów, ale robiliśmy to po to, aby zagrać w tym pierwszym spotkaniu bardzo dobrze. Czuję się bardzo dobrze przygotowany. Co więcej, optymalna forma ma przyjść właśnie na mecz z Cracovią – mówi Mateusz Cholewiak.

Mateusz Cholewiak

WKS ma w swojej kadrze wielu nowych piłkarzy z 1. Nice Ligi, a nawet niższych szczebli rozgrywkowych. Dla większości z nich rozpoczęcie ligowych zmagań oznacza jednocześnie debiut w Ekstraklasie.

Będzie to mój debiut w Ekstraklasie, stąd lekki niepokój. Jednocześnie jestem bardzo zadowolony, że trafiłem właśnie do klubu, który gra na tym szczeblu. Zawsze na treningu daje z siebie sto procent, a piłka pisze różne scenariusze. Teraz pozostaje czekać na pierwszy mecz i przede wszystkim go wygrać – mówi Jakub Łabojko.

Jakub Łabojko

Piłkarze Śląska Wrocław w 1. kolejce podejmą Cracovię. Mecz odbędzie się w sobotę 21 lipca o godzinie 15:30 na Stadionie Wrocław.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch