W branży gier ostatnio najgłośniej jest przede wszystkim o ogromnej wyprzedaży na GOG-u czy zwiastunie nowego Call of Duty. Nie zmienia to faktu, że wartymi zauważenia są również doniesienia o remake’u Shadow of the Collosus czy polskim (aczkolwiek nie do końca pozytywnym) akcencie, czyli o przesunięciu daty premiery Frostpunka. 

GOG.com, czyli rodzimy serwis cyfrowej dystrybucji gier rozpoczął największą, jak dotychczas wyprzedaż. Przecenione jest ponad 200 tytułów, a wiele z nich dostępne jest w najniższej cenie od początku istnienia sklepu. Za mniej niż 10 złotych kupić możecie między innymi Her Story czy Faster Than Light, a za nieco ponad 20 będziecie mogli zagrać w This War of Mine, o którego twórcach przeczytacie jeszcze poniżej.

Wczoraj (20.09) oficjalny profil Call of Duty zamieścił trailer fabularny gry. Ujawnia on, iż głównym protagonistą w trybie singleplayer będzie Ronald Red Daniels, który na front europejski trafi z rodzinnego Teksasu. Ponadto kampania dla pojedynczego gracza rozpocznie się od desantu w Normandii. Oferować będzie historię z twardym przełożonym, zacieśnianiem więzi między młodzikami i sporą ilość patosu, która przekracza wszelkie normy, przebijając nawet całą plejadę amerykańskich filmów wojennych/akcji.


Premiera Call of Duty: WWII na PC, PS4 oraz XBO 3 listopada.

Zapowiedziany na tegorocznym E3 remake Shadow of Colossus doczekał się trailera zaprezentowanego na targach TGS. Gwoli ścisłości: gra ukaże się tylko na PS4, zajmuje się nią Bluepoint, które przygotowuje wszystkie assety od nowa. Ponadto uspokaja fakt, że wspomniane studio ma na koncie chociażby udane Metal Gear Collection.


Teraz informacja z kategorii milutkich. Działające od 2010 roku Humble Bundle (początkowo Humble Indie Bundle), czyli serwis oferujący przede wszystkim zmieniające się co dwa tygodnie paczki gier, oferowane w różnych progach cenowych z podstawowym oferowanym bez ceny minimalnej, przekazał już na cele charytatywne ponad 100 milionów dolarów. Istotą Humble Bundle poza wspomnianymi paczkami jest fakt, że opłaty za nie można było w dowolnej proporcji rozdysponować między serwis, twórców gier oraz organizacje charytatywne. Tweeterowy profil sklepu zamieścił z tej okazji na swojej tablicy okolicznościowy filmik.

Teraz czas na wieści gorsze. Frostpunk, czyli survivalowy city builder studia 11 bit Studios (twóców This War of Mine) zmienił datę premiery. Gra będąca hardkorową wersją SimCity w realiach wiecznej zmarzliny pełna jest trudnych wyborów (zatrudnić dzieci do pracy?zezwolić na kanibalizm?) i każe na siebie zaczekać do 2018 roku. Z oficjalnego oświadczenia studia jasno wynika, że w grę wchodzi to, co zwykle, czyli pieniądze. Premiera przesunęła się ze względu na fakt, iż twórcy chcą wypuścić swoją grę jednocześnie na 8 rynkach, w 8 wersjach językowych, wliczając w to dystrybucję pudełkową.


Autor: Patryk Rudnicki