Wrocławski klub zaplanował szereg inwestycji, które pozwolą na rozwój Akademii. Aby tak się stało, potrzebna jest jednak odpowiednia infrastruktura. Przebudowa obiektu przy ulicy Oporowskiej ma wynieść 15 milionów złotych.

Śląsk Wrocław przedstawił koncepcję przebudowy obiektu przy Oporowskiej. Rozebrana zostanie cała odkryta trybuna, a w jej miejsce powstaną dwie hale sportowe, z których będzie można korzystać także latem (dzięki ścianom otwieranym na zewnątrz). Powstać maa tam także budynek z szatniami, magazynami, siłowniami i pełnym zapleczem sanitarnym.

Dziś Oporowska i sprawy infrastruktury to „wąskie gardło” w naszym systemie szkolenia. Ta rozbudowa jest konieczna, by przez Akademię Piłkarską przechodziło jeszcze więcej dzieci i młodzieży, która w przyszłości może zasilić skład I drużyny i być źródłem ewentualnych zysków dla klubu. Ten teren w obecnym kształcie marnuje swój potencjał. Chcemy, by tutaj biło serce piłkarskiego Wrocławia i samego Śląska – mówi Maciej Przychodny, prezes zarząd WKS Śląsk.

Kocenpcja przebudowy Oporowskiej

Zniknąć ma również wał ziemny (kiedyś służący za trybunę). Pozwoli to na zbudowanie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które nakrywane będzie balonem. Da to możliwość zdemontowania go w letnich miesiącach. Klub przewiduje, że inwestycja powinna być gotowa do 2020 roku.

Budowa nie będzie możliwa bez wkładu finansowego właścicieli, ale będziemy się starali o finansowanie zewnętrzne. Ministerstwo Sportu i Turystyki na podstawie umowy z Ekstraklasą dopłaca do rozbudowy infrastruktury służącej aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez sport, w tym zwłaszcza do budowy całorocznych hal piłkarskich – dodaje prezes zarządu.

Koncenpcja przebudowy Oporowskiej

Wszystko to umożliwi jeszcze lepszy rozwój Akademii Piłkarskiej WKS-u. Właśnie na nowych zawodników chcą postawić w Śląsku. Z tego założenia wynikał też kierunek transferowych drużyny, która pozyskała piłkarzy, który wcześniej grali w niższych ligach.

Ściągamy zawodników młodych, perspektywicznych, którym we Wrocławiu damy szansę rozwoju u boku doświadczonych piłkarzy i pod okiem sztabu szkoleniowego, który wie, jak prowadzić piłkarzy w takim wieku. Inwestujemy w potencjał tych graczy i liczymy, że w przyszłości będziemy w stanie sprzedawać ich z zyskiem. Nasza akademia jest akademią jakościową, wybieramy najlepszych spośród tysięcy grających w naszych klubach partnerskich i akademiach partnerskich. Jednocześnie, chcąc się rozwijać i przyjąć kolejnych pod swoje skrzydła musimy pracować nad rozwojem akademii – zarówno pod kątem infrastruktury, jak i warsztatu samych trenerów – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Koncenpcja przebudowy Oporowskiej


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: WKS Śląsk Wrocław