Spółka Stadion Wrocław wciąż na minusie. By obiekt zaczął na siebie zarabiać, zarządcy wynajmują pomieszczenia pod biura, siłownie czy magazyny. We wrześniu powstanie tam również prywatna placówka szkolno-przedszkolna „Na stadionie”, zarządzana przez fundację Sollers Expert.

Dotychczas placówka mieściła się w zespole kontenerów przy ulicy Królewieckiej. Na wrocławskim stadionie zagospodaruje ponad 1600 metrów kwadratowych. W pomieszczeniach od strony ulicy Królewieckiej, powstanie osiem sal przedszkolnych, jadalnia z kuchnią, szesnaście sal szkoły podstawowej i mała sala gimnastyczna. Placówka ma działać przez dwanaście miesięcy w roku i przyjmie ponad 400 dzieci. Przedstawiciele fundacji podkreslają, że rodzice będą mogli być spokojni o bezpieczeństwo pociech, nawet w dniu meczu Śląska Wrocław.

– Mamy przygotowany plan działań dla placówki – mówi Izabela Rejek, Prezes Zarządu Fundacji Oświatowej Sollers Expert. – Szkoła będzie miała osobny dojazd i parking, a wejście będzie możliwe wyłącznie przy użyciu karty z chipem.

Fundacja podpisała umowę najmu powierzchni na dziesięć lat, ale podkreśla, że będzie chciała ją przedłużyć.

Przedstawiciele Stadionu Wrocław zaznaczają, że prowadzą kolejne rozmowy w sprawie wynajmu powierzchni.

– W tej chwili wynajmujemy dziewięćdziesiąt pięć procent powierzchni przeznaczonych pod najem – powiedziała Aleksandra Michałek ze spółki Stadion Wrocław.

Od września na stadionie ruszą grupy przedszkolne i klasy od 0 do 5. W lutym pojawią się także klasy 6-8. Placówka ma współpracować ze sztabem piłkarskiego Śląska Wrocław i będzie proponowała m.in. zajęcia z judo.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: materiały prasowe