W drugim spotkaniu ćwierćfinału play-off ekstraklasy Ślęza Wrocław przegrała z Energą Toruń 49:65. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1-1.

Dwa kolejne spotkania odbędą się we Wrocławiu w najbliższą sobotę i niedzielę.

Początek udany

Ślęza w drugim meczu z Energą Toruń grała o wiele słabiej. W pierwszej i drugiej kwarcie wrocławianki jeszcze dotrzymywały kroku gospodyniom, ale później poziom ich gry znacznie spadł. W pierwszej kwarcie Ślęza miała dość dobrą skuteczność w ataku i nie zawodziła w obronie. Pierwsze punkty w meczu zdobyła dopiero w 3. minucie Monika Grigalauskyte (Energa Toruń). Do końca kwarty trwała wyrównana walka. Ostatecznie po pierwszej odsłonie na tablicy wyników widniało 21:22 dla Ślęzy. Najlepszą dyspozycję prezentowała Sharnee Zoll-Norman.

Druga kwarta była minimalnie lepsza w wykonaniu gospodyń, które wzmocniły obronę i zdołały zbudować pięciopunktową przewagę. Ale nie na długo. Zaczęły popełniać wiele prostych błędów, co w mig wykorzystały wrocławianki. Odrobiły starty za sprawą celnych rzutów Kariny Szybały i po pierwszej połowie zremisowały 32:32.

Druga część znacznie gorsza

W drugiej części spotkania Ślęza prezentowała o wiele słabszą dyspozycję, zwłaszcza w ataku. W ciągu trzeciej i czwartej kwarty zdołały zdobyć zaledwie 17 punktów. Gospodynie grały o wiele lepiej w obronie i celniej w ataku, były bardzo zmotywowane w drugiej części spotkania. Do samego końca przewaga torunianek stale rosła, miały kilka rzutów za 3, co jeszcze bardziej pozwalało im kontrolować grę. Świetna Sharnee Zoll-Norman nie zdołała ciągnąć całej gry wrocławianek. Ostatecznie koszykarki z Torunia wygrały środowy pojedynek 65:49 i wyrównały stan ćwierćfinałowej rywalizacji na 1:1.

Kolejne mecze: sobota (godz. 19:00), niedziela (godz. 16:00) we Wrocławiu.

Energa Toruń – Ślęza Wrocław 65:49 (21:22, 11:10, 16:9, 17:8)

Energa: Monka Grigalauskyte 15, Kelley Cain 14, Lauren Mansfield 10 (2), Katarzyna Maliszewska 8 (2), Alexis Hornbuckle 8, Agnieszka Skobel 7, Melissa Diawakana 3 (1), Miriam Uro-Nilie, Emilia Tłumak.
Ślęza: Sharnee Zoll-Norman 21 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 13 (1), Tijana Ajduković 6, Karina Szybała 6, Agnieszka Majewska 2, Kourtney Treffers 1, Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Sosnowska, Janis Ndiba, Elina Dikeoulakou.

Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: Paweł Kucharski / Ślęza Wrocław