Przebudowa Buforowej spowoduje utrudnienia w ruchu. Przez okres wakacyjny nie będziemy mogli przejeżdżać przez skrzyżowanie Buforowej i Konduktorskiej. Zmiany trasy czekają nas od 7 lipca.

Objazd wyłączonego odcinka  będzie możliwy ulicami Konduktorską, Centralną, Semaforową, Mościckiego, Gazowa, Morwową, Bardzką do Buforowej i analogicznie w kierunku przeciwnym. Z ograniczeń będą częściowo wyłączone autobusy komunikacji zbiorowej i auta ciężarowe, obsługujące budowy w rejonie ulicy Konduktorskiej.

Niestety przejazd jak i sama przebudowa ul. Buforowej będzie trwać do końca wakacji. Bardzo zależy nam na ukończeniu projektu pod koniec sierpnia, ale jest nieuniknione, że wykonawca będzie prowadził prace jeszcze we wrześniu – opowiada Marek Szempliński, kierownik ds. public relations Wrocławskich Inwestycji.

Przez planowane prace autobusy linii 133 kursujące w stronę Brochowa, będą musiały przejechać objazdem. Nowa trasa obejmuje ulicę Bardzką, następnie Morwową, Gazową, Mościckiego, Semaforową oraz Centralną w kierunku pętli na Brochowie. Autobusy pominą przystanek „Bardzka (Cmentarz)” oraz przystanki znajdujące się na ulicy Konduktorskiej. W kierunku przeciwnym nie ma żadnych zmian na trasie.

Zostanie także uruchomiony tymczasowy przystanek w kierunku Osiedla Cztery Pory Roku przy ulicy Buforowej za skrzyżowaniem z ulicą Konduktorską. Przystanek ten będzie posiadał status „na żądanie” do końca prac remontowych.

Nowy objazd Konduktorskiej.

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: Zuzanna Kuczyńska, Wrocławskie Inwestycje