Wrocławscy kierowcy mają utrudnione zadanie. Od 1 lipca zamknięto odcinek na ul. Chociebuskiej niedaleko stacji Kuźniki z powodu remontu przejazdu kolejowego. Utrudnienia potrwają do 10 lipca, jednak to nie koniec korków. Później ruszy następny remont na ul. Koszalińskiej.

Całej sytuacji jest winna wymiana torów części towarowej obwodnicy Wrocławia. Obecnie Polskie Linie Kolejowe pracują nad fragmentem przy ul. Chociebuskiej. Spowodowało to zamknięcie przejazdu i puszczenie ruchu miejskiego przez ul. Hermanowską, Koszalińską i Bystrzycką. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i znieść panujące korki.

Na przejeździe kolejowo–drogowym w ciągu ul. Chociebuskiej wymieniane są tory linii numer 349 i nawierzchnia drogowa oraz są asfaltowane dojazdy do przejazdu i międzytorze na pozostałych torach. Planujemy przeprowadzić podobne prace na innych przejazdach wzdłuż linii – informuje Jacek Karniewski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Gdy zakończy się wymiana na przejeździe z ul. Chociebuską, to zostanie zamknięty następny przejazd w ciągu ul. Koszalińskiej, która teraz służy za objazd. Tam prace potrwają do piątku 20 lipca.


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: Wojciech Kosek