Po kolejnym pięciosetowym boju tym razem to wrocławianki okazały się być górą w starciu z DPD Legionovią Legionowo i wygrał 3:2. Tytuł MVP powędrował do młodej atakującej Aleksandry Rasińskiej, która ostatnie trzy lata spędziła w młodzieżowych zespołach Legionovii.

Tego meczu zawodniczki Marka Solarewicza potrzebowały jak pustynia wody. Po serii porażek, wreszcie przyszło przełamanie. Wrocławianki pokazały sporo walki i wygrały drugie spotkanie w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Pierwszy set to wyraźna dominacja #Volley’a, który od początku narzucił swoje tempo gry. Nieco pogubione legniczanki nie nadążały za świetnymi atakami Natalii Murek czy Aleksandry Rasińskiej. Gdy na zagrywce pojawiła się Zuzanna Górecka, wrocławianki miały dobre problemy w przyjęciu, ale szybko zdołały je skorygować. Cały czas miały grę pod kontrolą. Grały bardzo czuje w bloku i pewnie wygrały tę partię 25:20.

Losy tego meczu nieco odwróciły się w drugim secie. Wtedy to gospodynie nie miały sobie równych, a siatkarki Solarewicza zaliczyły wyraźny przestój. Zwłaszcza w końcówkach, które okazały się być decydujące w drugiej i trzeciej partii. Dwa błędy na środku siatki popełniła Magdalena Soter, do tego kilka popsutych zagrywek, co od razu wykorzystywały legniczanki. Solidna gra gospodyń i błędy wrocławianek przełożyły się na dwa wygrane set Legionovii 25:18 i 25:21.

Czwarty set znów pokazał, że przyjezdne są w stanie walczyć do końca. Bardzo ważną postacią w ekipie z Dolnego Śląska była Rasińska. Młoda atakująca, nie wstrzymywała ręki w trudnych momentach, grając bardzo pewnie na skrzydłach. Skutecznie w ataku szybko doprowadziły do tie-breaka, wygrywając 25:17.

Tam #Volley od początku grał pierwsze skrzypce, szybko zbudował kilkutaktową przewagę. Z biegiem gry Legionovia wcale się nie poddawała, przegrywając 8:13, zdołała odrobić straty. W kluczowym momencie przez błąd dotknięcia siatki gospodynie przekreśliły swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu. Górą były wrocławianki, które po zwycięstwie zajęły 8. miejsce w ligowej tabeli, nie kryjąc przy tym szczęścia.

Liga nie zwalnia tempa bo już w najbliższą środę – 12 grudnia o 18 w hali Orbita #Volley podejmie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Legionovia Legionowo – Volley Wrocław 2:3 (20:25, 25:18, 25:21, 17:25, 14:16)

Legionovia Legionowo: Zuzanna Górecka, Małgorzata Jasek, Krystyna Kicka, Beata Olenderek, Ewelina Polak, Małgorzata Skorupa – Adriana Adamek (libero) – Cassidy Pickrell, Bailey Tanner, Alicja Wójcik

Volley Wrocław: Natalia Gajewska, Anna Łozowska, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter, Roksana Wers – Magdalena Kuziak (libero) – Aleksandra Gancarz, Karolina Piśla, Weronika Wołodko.

MVP: Aleksandra Rasińska (Volley).

Autor: Zuzanna Kuczyńska