Kiedy w Rosji trwa najważniejsza piłkarska impreza, oni zaczynają przygotowania przed kolejnym sezonem w Ekstraklasie. Zawodnicy Śląska Wrocław po kilku tygodniach przerwy wrócili do treningów.

Poprzednie rozgrywki nie były zbyt udane w wykonaniu wrocławskiego klubu. Plany na górną ósemkę tabeli ponownie okazały się zbyt wygórowane i trzeba było walczyć o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

– Chciałbym dobrze zacząć te rozgrywki. Nasza gra musi być bardziej agresywna, a moi zawodnicy muszą być pewni siebie i tego co prezentują na boisku. Wierzę, że będzie to inny zespół i zupełnie nowa jakość gry. Jesteśmy głodni sukcesu i chciałbym, żebyśmy po trzech latach przestoju, wrócili do górnej ósemki w tabeli – mówi Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u Śląska Wrocław.

Przed zawodnikami obóz przygotowawczy w Trzebnicy. Sztab szkoleniowy ma opracowany szczegółowy plan treningowy dla każdego piłkarza. Ponadto do Trzebnicy pojedzie wielu młodych, perspektywicznych zawodników, którzy będą mieli okazje potrenować z najlepszymi ze Śląska.

– Obecnie nasza sytuacja kadrowa jest znacznie lepsza niż w trakcie poprzedniego sezonu. Mamy wielu nowych graczy, którzy dopiero zaczynają w poważnej lidze, także jestem dobrej myśli. Do Trzebnicy zabieramy ze sobą kilku chłopaków z U19, a nawet dwóch z U17, moim zdaniem, bardzo utalentowanych. Chcę ich sprawdzić – dodaje Pawłowski.

Poprzednie ligowe rozgrywki były szczególnie trudne dla prawego pomocnika WKSu – Jakuba Koseckiego. Na początku poważna kontuzja, która wykluczyła go na długo ze spotkań i treningów. Za to w końcówce, kiedy Śląsk znalazł się w najtrudniejszym położeniu, Kosecki ciągnął całą ofensywę. Kreował grę, był widoczny niemalże przez całe spotkania.

– Poprzedni sezon był dla mnie bardzo pechowy. Z Niemiec wracałem praktycznie bez urazów, a tutaj trafiło się ich kilka. W kolejnych rozgrywkach chcę zagrać tak jak grałem w końcówce sezonu. Stać mnie na to, żeby grać tak w każdym meczu i bardziej pomóc drużynie. Po to tu przyszedłem. Nigdy nie chciałem się wtopić w ten ligowy tłum, tylko zawsze chciałem jakoś się wyróżniać. Teraz chcę się skupić na treningach i dobrze wejść w ten nowy sezon – zapowiada Jakub Kosecki, pomocnik Śląska Wrocław.

Kolejne zmagania w LOTTO Ekstraklasie piłkarze zaczną już 21 lipca od meczu z Cracovią. Do tego czasu zagrają kilka sparingów, najbliższy już w piątek – 22 czerwca z Zagłębiem Lubin.

 


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcia: Aleksandra Sopuch