W najbliższy czwartek, 15 listopada, kino Nowe Horyzonty zaprasza na kolejny pokaz w ramach cyklu filmowych spotkań psychoanalitycznych Między słowami. Tym razem widzowie, wspólnie z gośćmi, będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej ostatniemu obrazowi del Toro.

„Kształt wody” uznawany jest za jeden z najlepszych filmów Guillermo del Toro – to prawdziwa baśń dla dorosłych, w której spotyka się miłość rodem z „Pięknej i Bestii” ze szpiegowską intrygą wprost z czasów zimnej wojny. Elisa jest samotną, wiodącą monotonne życie woźną w jednym z amerykańskich rządowych laboratoriów. Kolejne dni przeciekają jej przez palce aż do czasu, gdy wraz z koleżanką z pracy odkrywa otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który nie tylko zmieni jej dotychczasowe życie, ale może także wpłynąć na losy całego świata.

Czwartkowy pokaz to nie tylko znakomita okazja, by ponownie ujrzeć na wielkim ekranie niezwykły obraz, który został nagrodzony aż czterema Oscarami, ale także, a może nawet i przede wszystkim, możliwość uczestniczenia w pofilmowej dyskusji. Gościem pokazu będzie Urszula Wach, certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

Więcej informacji o tegorocznej odsłonie spotkań Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne w Kinie Nowe Horyzonty pod linkiem.


Autor: Patryk Wolny