Joanna Merklejn wygrała w kategorii pań w jednej z trzech najważniejszych imprez bowlingowych w Polsce. Indywidualny Puchar Polski został rozegrany na nowym obiekcie – Kręgielni Fantasy Park w Toruniu.

Popularna „Lilu” już w eliminacjach dała sygnał (zajmując 3. miejsce z średnią 211,83), że trzeba będzie się z nią liczyć w fazie play-off i walce o medale. Tak też się stało. W niedzielnych finałach kolejno pokonywała rywalki grając równo i zarazem wysoko. W ścisłym finale odprawiła Gretę Frost (KCKB Jura), zwyciężając 427:396 (suma z 2 gier). Cały turniej zakończyła z imponującą średnią 212 z 16 gier. Tym samym Asia jest coraz wyżej w rankingu Kryteriów Kadry i jej szanse na reprezentowanie barw Polski na MŚ i ME są coraz większe! Trzymamy kciuki, gratulujemy i życzymy powodzenia dalej! Oby forma pozostała jeszcze do końca sezonu i boju  o medale w Ekstraklasie!

Klasyfikacja Kobiet:
1.Joanna Merklejn ( BTS Miraż Wrocław)
2.Greta Frost (KCKB Jura)
3.Lucyna Charęzińska (Rodło Piła)

Wśród panów z naszego regionu najlepiej spisał się Andrzej Reguła (jako jedyny awansował do fazy pojedynków). Ostatecznie zajął 20. miejsce. Zwyciężył nasz „polski Włoch” Alessandro Silletti.