Zawody odbędą się w otwartej w czerwcu 2012 r. kręgielni Sky Bowling mieszczącej się w kompleksie Sky Tower w dniach od 24 listopada do 2 grudnia 2012.
Zeszłoroczna edycja Pucharu Świata QubicaAMF Bowling przeprowadzona została w Johannesburgu w RPA. W 2012 roku turniej zawita do Wrocławia. Na drugim poziomie galerii handlowej Sky Tower wybudowano jedną z największych w Polsce kręgielni. Ma 24 pełnowymiarowe tory, nowoczesny system naliczania punktów oraz najszybszy na rynku podnośnik do kręgli, pozwalający na rozegranie większej liczby gier w ciągu godziny.

W turnieju we Wrocławiu weźmie udział prawie 200 zawodników i zawodniczek z całego świata. W Pucharze Świata startuje dwójka reprezentantów z każdego kraju. Liczba reprezentacji waha się w ostatnim dziesięcioleciu od 80 do 95. Nasz kraj reprezentować będą w tegorocznym turnieju Paweł Bielski i Bożena Pająk.

Pierwszy turniej odbył się w Dublinie w 1965 roku pod nazwa International Masters, potem AMF Bowling World Cup, aż przekształcił się siedem lat temu w QubicaAMF Bowling. Co roku jest rozgrywany w innym kraju, choć zdarzały się duble. Zawody rozgrywano już m.in.: we Francji, Niemczech, Rosji, Słowenii, USA, Hondurasie, Egipcie, Indonezji czy Japonii. Impreza transmitowana jest przez Eurosport.

Polacy występują w Pucharze Świata QubicaAMF Bowling od 1996 roku. Najlepszy wyniki do tej pory osiągnęli: Marek Przezpolewski w 2008 roku (17 miejsce) i Daria Pająk w 2011 roku (26 miejsce). W 47 edycji w RPA Emil Polanisz zajął 50-te miejsce w klasyfikacji mężczyzn.