Spartan Leśnica Wrocław już drugi raz zgarnął tytuł Mistrza Polski Playarena Cup 2011. W meczu finałowym pokonał Maniana Squad Gorzów Wielkopolski 6:1 (1:1).

Spartan Leśnica / mat. organizatora

III miejsce przypadło drużynie Grajki Team Sieradz 2:0 (1:0), którzy w rozgrywce o brąz pokonali zespół Niebieski Basen Ruda Śląska. Podczas finału we Wrocławiu rywalizowały ze sobą 32 najlepsze dzikie drużyny z całej Polski. Ich kwalifikacja odbywała się podczas półfinałów w Lubinie i Gryfinie. Na terenach przy stadionie olimpijskim w miniony weekend nie brakowało piłkarskich emocji. – Myśleliśmy, że ominie nas dramaturgia spowodowana dogrywką lub rzutami karnymi – mówi Łukasz Piwnicki z Playarena.pl. – Jednak tak się nie stało. Mecze o zwycięstwo i brąz były bardzo emocjonujące. Zwycięzcy okazali się niepokonani. W półfinale z sieradzkim zespołem strzelili 3 bramki z rzędu. Także podczas walki o złoto okazali się bezwzględni na rywali, choć do przerwy walka była nieco bardziej wyrównana.

Wszyscy uczestnicy na mecze umawiają się za pośrednictwem Playarena.pl Internetowa platforma ułatwiająca kontakty z innymi zespołami to pomysł wrocławskich studentów. Dziś korzysta z niego ponad 60 000 miłośników futbolu.Już myślimy o kolejnej edycji mistrzostw – mówi Wojciech Dudek, prezes Playarena.pl – Na pewno nie zabraknie podczas niej wielu emocji, które łączą się z piłką nożną. Chcemy przekonać Polaków do tej wyjątkowej dyscypliny. Komputer jest tylko narzędziem do osiągnięcia celu. Przed nami Euro 2012. To dobry pretekst, aby każdy zastanowił się, czy wspólnie z kolegami nie pograć piłkę i zadbać o swoją kondycję. Może właśnie dzięki lokalnej lidze Playarena uda się oszlifować sportowe diamenty.