Polski Związek Piłki Nożnej został ukazany przez UEFA za zachowanie kibiców podczas meczu z Włochami. Chodzi o rasizm i odpalanie rac.

Komisja ds. Kontroli, Etyki i Dyscypliny przy UEFA (CEBD) nałożyła karę na Polski Związek Piłki Nożnej. Powodem tej decyzji jest zachowanie polskich kibiców podczas meczu w Lidze Narodów z Włochami. Podczas meczu polscy fani mieli odpalać race (złamanie artykułu 14. przepisów dyscyplinarnych UEFA), a także intonować przyśpiewki o charakterze rasistowskim wobec uchodźców (artykuł 16. przepisów). Decyzja UEFA została podjęta na podstawie raportu delegata.

PZPN zobowiązane jest do zapłaty 2 tyś. euro. Dodatkowo podczas najbliższego meczu, czyli w starcia z Portugalią (11 listopada), jeden z sektorów, który pomieści co najmniej 1000 osób, będzie musiał być zamknięty. Na nim rozłożony ma zostać baner z napisem #EqualGame (#RównaGra – hasło, którym UEFA propaguje działania na rzecz równości w sporcie) i z logiem UEFA.

Bilety na oba spotkania Biało-Czerwonych są już dostępne w sprzedaży. Od niedawna istnieje również możliwość własnego wydruku zakupionego biletu.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Ola Sopuch