Spektakl w reżyserii Tomasza Hynka na podstawie „Radia Armageddon” Jakuba Żulczyka będzie miał premierę w wyborczą niedzielę, 16 listopada we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

To będzie spektakl o młodzieńczym buncie, ale też, a może i przede wszystkim o dorosłości.

ZOBACZ: Tomasz Hynek: Konfromizm staje się wartością

– Zapraszam Państwa na przedstawienie „Radio Armageddon” według powieści Kuby Żulczyka. Nie będzie ona dosłowną inscenizacją powieści. Raczej będzie to z nią dialog. Bohaterowie spotykają się dziesięć lat po swojej maturze, czyli dziesięć lat po swojej niezwykłej, wybuchowej młodości i konfrontują swoją obecną dojrzałość ze swoimi marzeniami, pragnieniami, ideałami. Gorąco zapraszam – mówi Tomasz Hynek, reżyser.

Bohaterowie w przeszłości tworzyli zespół rockowy o nazwie Radio Armageddon.

– Tak naprawdę w szkole był z nami jeden chłopak, który stwierdził, że założy z nami zespół. On nas uruchomił, po czym nagle zniknął. I my zostaliśmy bez niczego. Zostaliśmy z obiecującą karierą zespołu rockowego, którym miał nagrać płytę, miał wyjechać w trasę, a lider zniknął. I zniknęły też wszystkie marzenia i tak naprawdę rozpadło się życie. Grani bohaterowie nie pozbierali się po tym – wyjawia sceniczny Szymon, czyli Piotr Bondyra.
– Z jednej strony rzeczywiście to nic dobrego. Ale przecież każdy z nas jest złożony także z upadków. Nie każdy się jednak do tego przyznaje, nawet sam przed sobą. Musimy umieć się przyznać, że nie jesteśmy herosami – dodaje sceniczny Cyprian, czyli Konrad Wosik.
Pikanterii zapowiedziom dodaje Beata Rakowska, która wciela się w role matek.
– Być matką to w ogóle to wielkie wyzwanie, a w naszym spektaklu to wielka frajda dla mnie, bo mogę matkować tym wszystkim cudownym i zdolnym młodym ludziom. W tajemnicy powiem, że jedna z matek tańczy na rurze w nocnym klubie… i ja przez ostatnie dwa miesiące próbowałam wdrożyć się w tajniki tej właśnie sztuki – zdradza „Dzielnicom Wrocławia” Beata Rakowska.

Jeżeli dodamy do tego kapitalną muzykę (Kultura Upadła, Evidence Based Medicine, People of the Haze), która towarzyszy spektaklowi, to zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko. Scenografię, video i światła przygotował znany ze współpracy z Janem Klatą – Mirek Kaczmarek.

Spektakl oprócz premiery będzie można zobaczyć także w dniach: 18.11, 19.11, 22.11, 23.11, 18.12, 19.12, 20.12 i 21.12.

Autorzy |
Sabina Misakiewicz i Daniel E. Groszewski
Zdjęcia | Daniel E. Groszewski