Gala Fight Exclusive Night 6 dobiega końca. Zachwycała od początku. Do końca pozostała ostatnia walka. Pojedynek wieczoru, którego stawką był pas mistrzowski wagi koguciej. Naprzeciw siebie stanęli Polak i Portugalczyk. I zaczęła się rzeźnia.

Victor Marinho powinien wygrać już w pierwszej rundzie. W końcówce kilkadziesiąt razy trafił Polaka w głowę, rozcinając mu łuk brwiowy. Świątek ledwo dotrwał do gongu, a do narożnika szedł mocno oszołomiony. Walka była jednak kontynuowana, choć od drugiego starcia polski zawodnik nie potrafił już utrzymywać nawet gardy.

fen1

Ani narożnik zawodnika, ani sędzia, w żadnym momencie nie wykazywali ochoty do przerwania walki. Doktor biegał dookoła ringu i nakazywał zakończenie rywalizacji, którą w tym momencie już ciężko było nazwać sportową.

fen2

Świątek półprzytomny przystępował do kolejnych rund. Na deski padł po precyzyjnym prostym w piątej rundzie i nie dawał znaku życia. Po dramatycznie wyglądającej reanimacji przewieziono go do szpitala.

Chyba każdy fan boksu i wszystkich sportów walki wie, co stało się z filmowym Apollo Creedem, granem przez Carla Weathersa. Buńczuczny Amerykanin za nic nie chciał poddać pojedynku z radziecką maszyną, Ivanem Drago, co skończyło się dla niego tragicznie. Ręcznik padł na ring chwilę po bokserze. Mało brakowało, a polski zawodnik MMA podzieliłby los bohatera filmu Rocky.

Ring zabrał już wielu wojowników. Jeśli mowa o samym boksie i to jedynie na przestrzeni , z życiem pożegnali się 16-letni Filipińczyk Jonas Joshuy Garcia, 26-letni Francisco Leal, Koreańczyk Kim Duk-koo, po śmierci którego, WBC zostało zmuszone do zmian kontraktowania walk mistrzowskich. Ograniczyli je do 12 rund. W ślady federacji poszły później WBA i IBF.

fen3

Dzień później, kiedy zaczął odróżniać sufit od podłogi, posunął się jeszcze dalej:

fen4

Chłopie, miałeś masę szczęścia. I zero rozumu, większość musiała z Ciebie wypłynąć przy poprzednich walkach. Można jednak założyć, że ktoś, kogo leją po głowie nie może być orłem. Sędzia i trener wykazali się totalnym brakiem wyobraźni. Delikatnie ujmując. Parafrazując Jurkowskiego To był kurwa skandal!

Ludzie potrafią mieć przedziwny system wartości. Zginąć w ringu, w walce o pas wagi koguciej? We Wrocławiu? Na gali, o której większość w życiu nie słyszała? Szczyt nieśmiertelności dla 21-latka. Walka była widowiskowa, a przecież show must go on.

Autor | Radosław Sikora

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnamy pierwsze tytuły 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
Następny artykułSabina Misakiewicz: Wszystko po 5 złotych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.