Wrocław naprawdę nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o atrakcje sportowe. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mają w czym wybierać, po zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej, nadchodzą ME w snookerze, zawody Wrocław Open i Puchar Polski w siatkówce mężczyzn.

O ile PP w siatkówce już za nami, do Orbity ściągnął naprawdę wielu pasjonatów tego sportu. Jedyne, czego brakowało, to absencja reprezentanta naszego regionu – niestety do turnieju finałowego nie zakwalifikowali się zawodnicy Cuprum Lubin.

Trochę więcej będzie dziś o snookerze. Sport niezbyt popularny w naszym kraju, a wielka szkoda. Większości kojarzy się pewnie z wielogodzinnymi transmisjami w jednej z telewizyjnych stacji sportowych. Snooker to oczywiście odmiana gry bilardowej, jednakże jej zasady są zgoła odmienne od tych panujących w popularniejszej odmianie tego sportu – Poolu. Popularniejszej, bo w Poola można zagrać w wielu pubach czy barach, natomiast snooker jest już sportem bardziej zaawansowanym sprzętowo.

Wracając do meritum, we Wrocławiu od 7 do 20 lutego rozgrywane będą kolejno: mistrzostwa Europy U-18, U-21 i turniej główny mężczyzn. Wszystko pod patronatem the World Games 2017, które u nas już za rok. Trochę więcej o wydarzeniu na stronie internetowej patrona. No i bardzo ważna sprawa – wstęp na zawody jest darmowy. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w Hotelu Haston City Wrocław przy ul. Irysowej 1-3.

Kiedy dobiegać końca będą ME U-18 i U-21, swoją rywalizację rozpoczną tenisiści. Rusza kolejna edycja Wrocław Open, a swój udział zapowiedział wielokrotny pogromca Rafaela Nadala i Novaka Djokovica – Michaił Jużny. Impreza ma rangę Challengera ATP. Kwalifikacje odbędą się w hali tenisowej AZS, przy ul. Jana Baudouin de Courtenay 16, a turniej główny w Orbicie. Również tutaj wstęp jest wolny.

Miesiąc luty zapowiada się naprawdę ciekawie, tym bardziej, że już w piątek wraca piłkarska Ekstraklasa z hitem dla wrocławian na dzień dobry: Śląsk – Wisła o 20.30.

Autor | Radosław Sikora