GITAROWY REKORD GUINNESSA.  Thanks Jimi Festival – festiwal dedykowany Jimiemu Hendriksowi, nie oznacza, że brać w nim udział mogą tylko rockmani.

L.U.C. zagra w sobotę we Wrocławiu

Otwieramy się na nowości i inne gatunki muzyczne. Do wspólnego grania zaprosiliśmy już najbardziej egzotyczne instrumenty, a teraz zapraszamy najbardziej zakręconego polskiego rapera – L.U.C.a!

L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, to reżyser, raper, kompozytor, prawnik i producent w jednej osobie. Jego konceptualne albumy, ciekawe teksty i szeroko zakrojone projekty z różnych dziedzin sztuki uhonorowano w zeszłym roku Paszportem Polityki.

Łukasz współpracował już miedzy innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak, Smolikiem, a teraz współpracuje z Leszkiem Cichońskim. Idea
wrocławskiego gitarowego grania jest mu szczególnie bliska, tym bardziej, że swoją przygodę z muzyka zaczynał właśnie od gitary. 30 kwietnia, w dniu bicia Gitarowego Rekordu Guinnesa, zagra z nami jedną z najbardziej znanych piosenek Jimiego Hendriksa, „Voodoo Child”. Możemy spodziewać się improwizowanych beatboxowych wstawek, intrygujących loopów, mnóstwa porywającej elektroniki, jak i innych innowacyjnych pomysłów, które L.U.C. zdradzi dopiero na miejscu. L.U.C. zagra nie tylko z Leszkiem Cichońskim, ale także wspólnie z kilkoma tysiącami gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku. Jedno jest pewne: takiego wykonania „Voodoo Child” na pewno jeszcze nie było!

Zapraszamy do Wrocławia na wspólne bicie Gitarowego Rekordu Guinnesa! Nasz poprzedni rekord to 6346 gitarzystów. W tym roku chcemy więcej!

30. 04. 2011
Wrocław, Rynek
Startujemy o 10.00!
Więcej informacji na stronie www.heyjoe.pl