Co raz głośniej mówi się o powrocie sekcji piłki ręcznej Śląska Wrocław na sportową mapę naszego kraju. Na pewno nie są to już plotki ani pogłoski, bo wrocławski zespół został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek II. Ligi.

Wrocławianie w nadchodzącym sezonie występować będą pod zmienioną nazwą – WKS Śląsk Wrocław Handball Team.

Tak wyglądał ostatni skład Śląska Wrocław, który przed dwoma laty z powodzeniem walczył w Superlidze / fot. Krzyś Ilnicki

Najbardziej utytułowany klub piłki ręcznej w Polsce przed zeszłym sezonem mimo wywalczenia prawa do pozostania w najwyżej klasie rozgrywek musiał poddać się i ogłosić swój koniec. Główną przyczyną upadku Śląska była decyzja głównego sponsora-firmy AS-BAU, która postanowiła wycofać się ze sponsorowania wrocławskiego szczypiorniaka. Klub nie potrafił znaleźć nowego sponsora i był zmuszony do ogłoszenia swojej upadłości. Większość zawodników przeszła do dolnośląskich klubów – Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów.

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nowym szkoleniowcem Śląska będzie były zawodnik Tomasz Folga, który w minionym sezonie prowadził drugoligową Pogoń Oleśnica. Skład zawodników wrocławskiego klubu nie jest jeszcze znany. Na razie trwają negocjacje. Wydaję się jednak, że w stolicy Dolnego Śląska nie będzie póki co wielkich nazwisk. Można spodziewać się młodych zawodników, którzy w minionym sezonie stanowili o sile drugoligowych zespołów rozwianych w okolicy Wrocławia.

 

Oby tym razem wszystko ułożyło się po myśli 15-krotnego mistrza Polski i chyba każdy z nas ma nadzieje, że już za dwa lata wrocławscy szczypiorniści będą walczyć z największymi klubami o mistrzostwo Polski!

Zaglądajcie do nas regularnie. Wkrótce pierwsze nazwiska zawodników, którzy zagrają w nowym Śląsku.

(Łukasz Markowski)