Na początku nowego sezonu w Teatrze Muzycznym Capitol będzie miał swoją premierę trzeci recital Konrada Imieli. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Na Scenie Ciśnień 17 września wystąpią razem z nim: Piotr Dziubek i Adam Skrzypek.

Byłem niedawno na badaniach lekarskich, gdzie nazbierałem mnóstwo rozmaitych świstków i pieczątek. Jedna spodobała mi się szczególnie. Postanowiłem, że jej treść będzie tytułem tego projektu.

wrazliwosc

Ponieważ w moim życiu ostatnio dzieje się wiele, to wszystko jest mocną inspiracją do stworzenia koncertu-spektaklu, w którym zaśpiewam utwory z głębi mojego 44-letniego serca płynące. Towarzyszyć mi będą muzycy, z którymi na scenie wszystko jest jasne i płynie prąd. Wybitni instrumentaliści, kompozytorzy, otwarci artyści. Wciąż wrażliwi na olśnienia. Mamy niemal tyle samo lat i dość dobrze się rozumiemy, również poza sceną.

Chcę opowiedzieć o tym, że doświadczenie życiowe niekoniecznie musi stępić w nas wrażliwość. Wręcz przeciwnie, może pomóc w głębszym przeżywaniu i ekscytowaniu się światem.

To będzie mój trzeci recital. Pierwszym był – „Rybi Puzon” z piosenkami Toma Waitsa z roku 1995, drugim – „Śpiewa Konrad Imiela” z roku 2001 (zaowocował płytą „Garderoba Męska”). Przez 15 lat wiele się nazbierało.

Piszę ten tekst na kilka miesięcy przed premierą. Jeszcze nie wiem, na jakich instrumentach zagramy, jakie piosenki usłyszycie. Pewnie większość będzie mojego autorstwa, Piotr pewnie zagra na fortepianie, a Adam na kontrabasie. Ale na pewno nie wyłącznie i niekoniecznie. Nie jest powiedziane, że nie będą nam towarzyszyć na scenie jeszcze inni artyści, może inne rodzaje sztuki. Pracujemy. Będę te informacje uaktualniać.

Zapraszam – Konrad Imiela

 

  • Zdjęcie | Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol