Śląsk Wrocław zremisował 3:3 (3:2) w sparingu z Wartą Poznań. Był to pierwszy występ zielono-biało-czerwonych w 2017 roku.

Bardzo szybko w meczu na prowadzenie wyszli wrocławianie, bo już w 2 minucie Mervo wpakował piłkę do siatki po bardzo dobrym podaniu Łyszczarza.

Na lekko zmrożonym boisku w grze obu ekip było trochę przypadku, a każdy przede wszystkim uważał, by nie nabawić się żadnego urazu. To jednak nie przeszkodziło w zdobywaniu bramek.

Kolejnymi trafieniami popisali się Stjepanović, który pięknym strzałem z woleja przelobował bramkarza i Engels, który znalazł drogę do bramki po precyzyjnym strzale z dystansu.

Rywale początkowo nie mieli pomysłu na dobrze zorganizowanych wrocławian. Nadzieję dał im rzut karny w 38 minucie. Poznanianie wykorzystali go i nabrali wiatru w żagle. Później w zaledwie kilkanaście minut doprowadzili do remisu, który utrzymywał się od 50.

W drugiej połowie WKS wyszedł bardziej doświadczonym składem, ale początkowo to rywale byli częściej przy piłce. Z czasem inicjatywę przejmowali podopieczni Jana Urbana, którzy co chwilę zgrażali bramce Warty.

Do końca wynik jednak już nie uległ zmianie, choć okazji do zdobycia bramek nie brakowało. Warto zaznaczyć, że dwoma asystami popisał się Adrian Łyszczarz. Meczem z Wartą Trójkolorowi zakończyli obóz w Trzebnicy i wrócili do Wrocławia.

Kolejny sparing Śląsk zagra z Chrobrym Głogów w piątek o godz. 16:00 w Środzie Śląskiej.

Śląsk – Warta 3:3 (3:2)

Bramki:
Śląsk: Mervo (2′), Stjepanović (27′), Engels (30′)
Warta: Onsorge, Kayode, Biegański.

Śląsk: Pawełek/Kamenar – Zieliński, Wiech, Dvali, Repski, Stjepanović, Łyszczarz, Engels, Łuczak, Idzik, Mervo.
Druga połowa: Kamenar/Budzyński – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec – Grajciar – Roman, Riera, Pich, Ryota – Biliński.

  • Zdjęcie | Krystyna Pączkowska