Remis na szczycie grupy spadkowej

W przedostatniej ligowej kolejce Śląsk Wrocław zremisował w Krakowie z Wisłą 1:1 i to zespół „Białej Gwiazdy” pozostał liderem w grupie spadkowej. Po porażce z Górnikiem Łęczna z Ekstraklasą żegna się Podbeskidzie Bielsko-Biała. Drugiego spadkowicza poznamy po ostatnim gwizdku (przyjeżdżający do Wrocławia Górnik Łęczna ma 2 pkt przewagi nad Górnikiem Zabrze).

Do bramki Śląska powrócił Mariusz Pawełek, który przy Reymonta miał pełne ręce roboty

Obronił dzisiaj tyle sytuacji, co pokazało, że zasłużył, aby zagrać – skwitował Mariusz Rumak.

Obie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji, ale wykorzystały tylko po jednej z nich. W 59. minucie Zdenek Ondrasek zdobył bramkę z rzutu rożnego, a w 71. minucie po strzale z 25 metrów wyrównał Peter Grajciar.

– Chciałbym, żeby Peter pozostał w klubie – wyjawił Rumak.

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
1:0 – Ondrasek – 59. min
1:1 – Grajciar – 71. min

Wisła: Miśkiewicz – Cywka, Sadlok, Guzmics (59. Kujawa), Bartosz – Małecki, Popović, Mączyński, Boguski(59. Drzazga) – Brożek, Ondrasek. Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Pawelec – Hołota, Hateley (71. Gosztonyi) – Gecov (59. Grajciar), Morioka, Pich – Mervo (90. Biliński). Trener: Mariusz Rumak.

Żółte kartki: Gecov, Hołota, Gosztonyi (wszyscy Śląsk)