Komitet Rafała Dutkiewicza wygrał proces w trybie wyborczym ze sztabem Jerzego Michalaka. Michalak zarzucił Sojuszowi dla Wrocławia wprowadzanie wyborców w błąd. 

Kolejna odsłona sporu pomiędzy komitetem Jerzego Michalaka a komitetem Rafała Dutkiewicza. Poprzedni proces w trybie wyborczym wytoczył Jerzemu Michalakowi sztab obecnego prezydenta Wrocławia. Wtedy rozchodziło się o użycie nazwiska Dutkiewicza na banerach kandydata. Poprzedni proces Michalak wygrał, a komitet Sojusz dla Wrocławia postanowił nie składać apelacji. Tym razem chodzi o plakaty rozwieszone w mieście, które (według Jerzego Michalaka) sugerują kandydaturę Rafała Dutkiewicza w zbliżających się wyborach.

W wyborach do Rady Miejskiej Rafał Dutkiewicz nie wystartuje. Jednak obecny prezydent Wrocławia wystawił własny komitet – Rafał Dutkiewicz Sojusz dla Wrocławia i został twarzą plakatów wyborczych rozwieszonych w mieście. Według Jerzego Michalaka te materiały wyborcze wprowadzają mieszkańców Wrocławia w błąd i dlatego wnieśli o publikację sprostowania we wrocławskich mediach, przepadek materiałów wyborczych oraz zakaz ich dalszego rozpowszechniania, jak również wpłatę 10 tysięcy złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Sąd w całości oddalił pozew wnioskodawcy. Zadecydował, że Rafał Dutkiewicz może własnym nazwiskiem i wizerunkiem wspierać swoich kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia.

Informację o tym, czy Jerzy Michalak planuje złożyć apelację poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch