Prace na torowisku na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego rozpoczną się w najbliższą sobotę, 14 lipca. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli się liczyć ze zmianą trasy wielu linii tramwajowych.

Rozpoczęcie prac na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego z Małachowskiego nastąpi od razu po remoncie torowiska na innym skrzyżowaniu – ulic Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Zakończy się on 13 lipca, po trzech tygodniach prac. Tym samym następnego dnia wystartują roboty na Pułaskiego. Obejmować będą one wymianę dwóch zwrotnic z fragmentami torów przy nich oraz odwodnienie i ogrzewanie. Zamontowane zostaną także elektryczne mechanizmy nastawcze.

Te prace przeprowadzi dla ZDiUMu Zakład Sieci i Zasilania sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych Spolbud sp. z o.o. za prawie 1,3 miliona złotych.

W związku z remontem torowiska, tramwaje linii: 3, 6, 7, 10, 15, 20, 23, 24 i 33, zostaną poprowadzone inną trasą. Aby ominąć ulice Pułaskiego i Małachowskiego, tramwaje będą jeździć objazdem w obu kierunkach przez ulice Kołłątaja, Skargi i Plac Dominikański. Natomiast tramwaje linii 0 oraz 14 nadal utrzymają kurs objazdu, który obowiązuje od kolizji na Moście Sikorskiego. Autobusy, zastępujące linię 723, podczas remontu na Kazimierza Wielkiego, zostaną zlikwidowane.

Nie tylko osoby podróżujące komunikacją miejską doświadczą utrudnień. Kierowcy muszą przygotować się na wyłączenie pasa ruchu w stronę ulicy Małachowskiego oraz zwężenie w kierunku Kościuszki. Ponadto w nocy ulica Pułaskiego będzie połowicznie zamykana.

Prace i związane z nią utrudnienia zakończą się w niedzielę 22 lipca.


Autor: Oliwia Rybiałek
Zdjęcie: www.wikipedia.org