Od soboty, 6 października zmianie ulegną trasy sześciu linii tramwajowych. Ulice Krupnicza i Sądowa będą całkowicie zamknięte dla tramwajów. Zmiany mają związek z pracami prowadzonymi na Podwalu. 

Zmiany tras dotyczą linii tramwajowych 6, 7, 14, 20, 23 i 24.

fot. mpk.wroc.pl

Tramwaje linii kursujące z Kowal i Kromera w kierunku pętli Krzyki będą kursowały objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie, most Piaskowy, ulicę Piaskową, pl. Dominikański, ulicę Skargi i Teatralną z pominięciem ulicy Drobnera, Grodzkiej i Kazimierza Wielkiego. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 7 kursujące z Marino w kierunku pętli Krzyki będą kursowały objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok i pl. Teatralny – w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 20 będą w obu kierunkach kursowały objazdem przez ulicę Widok i pl. Teatralny z pominięciem ulicy Krupniczej i Podwale.

Tramwaje linii 23 kursujące w kierunku pętli Kromera, od placu Jana Pawła II będą kursowały objazdem przez most Sikorskiego, ulicę Dubois, Drobnera i plac Bema – w kierunku przeciwnym od placu Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką i Nowy Świat.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Orla (Zajezdnia przy ulicy Powstańców Śląskich) – Osobowice przez ulicę Hallera, Grabiszyńską, pl. Legionów, pl. Jana Pawła II, ulicę Dubois i pl. Staszica – powrót jako linia 24 do zajezdni przy ulicy Powstańców Śląskich.

Dodatkowo celem utrzymania przepustowości przejazdu komunikacji tramwajowej na ulicy Kazimierza Wielkiego na czas ww. remontu, tramwaje linii 33PLUS będą kursowały z częstotliwością co 12 minut w godzinach szczytowych.