4 listopada rozpoczął się remont torów na skrzyżowaniu mostu Pomorskiego z Grodzką. Miesiąc będą trwały prace remontowe związane z wymianą rozjazdu tramwajowego wraz z krzyżownicami na skrzyżowaniu Grodzkiej i mostu Pomorskiego. 

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty odbędą się w trzech etapach. Kierowcy muszą być przygotowani na zwężenia jezdni, pasażerowie – na zmiany tras tramwajów. Od 4 listopada 2012 roku (niedziela) zostaną wprowadzone zmiany tras linii tramwajowych 7, 15 i 23.

fot. pl.wikipedia.org

Tramwaje linii 7 kursujące z Marino w kierunku pętli Krzyki oraz tramwaje linii 23 kursujące z Kromera w kierunku ulicy Robotniczej będą kursowały objazdem od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego i pl. Jana Pawła II i dalej swoimi trasami („siódemka” w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego, a linia 23 w kierunku ulicy Legnickiej) – w kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Piętnastka” w obu kierunkach pojedzie objazdem od ulicy Pomorskiej przez ulicę Dubois, most mieszczański, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II do ulicy Kazimierza Wielkiego.
Remont torowiska odbędzie się w III etapach:

  • I etap   4 – 17.11.2012 r.
  • II etap  18 – 24.11.2012 r.
  • III etap  26 – 30.11.2012 r.