Na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Ruskiej od 23 czerwca 2018 roku będzie trwał remont torowiska. Przez trzy tygodnie objazdami będzie jeździć aż 9 linii tramwajowych.

Wakacje niedługo się zaczynają, Wrocławianie rozjadą się do innych miast i krajów. To chyba najlepszy czas, żeby remontować torowiska. Jednak od 23 czerwca 2018 roku trasę będzie musiało zmienić aż 9 linii tramwajowych, co będzie dużym utrudnieniem dla pasażerów MPK. Torowisko na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Ruskiej będzie wyłączone z użytkowania przez trzy tygodnie. Podczas remontu wymienione zostaną cztery krzyżownice, jednotorowy rozjazd oraz nawierzchnia torowiska. Koszt inwestycji to ok. 660 tys. zł. Od 23 czerwca 2018 roku objazdem będą jeździć linie nr: 3, 6, 7, 10, 14, 15, 20, 23 i 33. Kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów nie muszą się jednak obawiać. Zmiana w ruchu samochodowym i autobusowym nie ulegnie zmianie.

Kursy tramwai podczas remontu:

 • Linia nr 3 (kierunek Leśnica)
  Od Galerii Dominikańskiej przez ul. Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, Nowy Świat aż do ul. Świętego Mikołaja.
 • Linia nr 10 (kierunek Biskupin)
  Od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ul. Jagiełły, Dubois, Drobnera, pl. Bema, ul. Sienkiewicza i Wyszyńskiego do ul. Szczytnickiej.
 • Linia nr 10 (Leśnica)
  Od Galerii Dominikańskiej przez ul. Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, Nowy Świat aż do ul. Świętego Mikołaja.
 • Linia nr 33 (kierunek ZOO)
  W kierunku pętli ZOO tramwaje pojadą objazdem od pl. Jana Pawła II przez Podwale, ul. Świdnicką, Teatralną i Skargi do pl. Dominikańskiego.
 • Linia nr 23 (kierunek Wrocławski Park Przemysłowy)
  W kierunku ul. Robotniczej tramwaje na pl. Bema skręcą w ul. Drobnera, a dalej przez most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat dojadą do ul. św. Mikołaja.
 • Linia nr 23 (kierunek Kromera)
  Od pl. Jana Pawła II przez most Sikorskiego, ul. Jagiełły, Dubois, Drobnera do pl. Bema.
 • Linia nr 20 (w obu kierunkach)
  Od pl. Jana Pawła II bezpośrednio na pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanków Rynek i Narodowe Forum Muzyki przy ul. Krupniczej. W kierunku Leśnicy tramwaje pojadą takim samym objazdem.
 • Linia nr 6 (kierunek Krzyki)
  Od pl. Bema przez mosty Młyńskie, Halę Targową, pl. Dominikański, ul. Skargi, Teatralną do ul. Świdnickiej. W przeciwnym kierunku tramwaje będą kursowały po stałej trasie.
 • Linia nr 7 (kierunek Krzyki)
  Od ul. Drobnera przez ul. Dubois, most Mieszczański, most Sikorskiego, pl. Jana Pawła II, Podwale do ul. Świdnickiej. W przeciwnym kierunku tramwaje będą kursowały bez zmian.
 • Linia nr 15 (kierunek Park Południowy)
  Od ul. Pomorskiej tramwaje pojadą przez ul. Dubois, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich do pl. Legionów.
 • Linia nr 14 (kierunek FAT)
  Od ul. Pomorskiej przez ul. Dubois, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i dalej w kierunku Podwala i ul. Świdnickiej.
 • Linia nr 24 (kierunek Osobowice)
  Od ul. Świdnickiej w kierunku mostu Pomorskiego przez pl. Teatralny, ul. Szewską i Grodzką.

Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: wikimedia commons