Reprezentacja Czech podczas zbliżającego się turnieju Euro 2012 zamieszka we Wrocławiu. Trener reprezentacji Michal Bilek i kierownik zespołu Vladimir Smicer zadecydowali o zakwaterowaniu drużyny w 5- gwiazdkowym Hotelu Monopol.

fot. Liwa Holding

Czesi złamali swoją dotychczasową zasadę, polegającą na niewybieraniu dużych miejscowości jako swoich centrów pobytowych. Tym razem o wyborze naszych południowych sąsiadów zadecydowało położenie samego miasta oraz stadionu Śląska, na którym przygotowywać się będą zawodnicy trenera Bilka. Menedżer drużyny, w przeszłości wybitny piłkarz, Vladimir Smicer tak motywował wybór tego miejsca dla drużyny narodowej: Z tego, co możemy powiedzieć po naszej kontroli w Polsce, oferta hotelu Monopol była zdecydowanie najlepsza. Zarówno w zakresie infrastruktury, komfortu dla zawodników i lokalizacji hotelu. Znajduje się w niedalekim sąsiedztwie dawnego stadionu Śląska Wrocław, gdzie mamy doskonałe warunki do treninguNa dzisiejszej konferencji prasowej, przewodniczący FACR (odpowiednik PZPN) Miroslav Pelt, oficjalnie poinformował o tej decyzji: Komitet Wykonawczy zaakceptował decyzję trenera i menadżera, więc nawet bez jeszcze podpisanej umowy z hotelem, mogę potwierdzić, że czeska reprezentacja będzie mieszkać we Wrocławiu.

Z takiego obrotu sprawy na pewno zadowoleni będą wrocławscy restauratorzy, właściciele pubów i miejsc noclegowych, ponieważ na ostatnie piłkarskie turnieje, według informacji Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie, za swoją drużyną podróżowało kilkadziesiąt tysięcy kibiców. Bliskość granicy z Czechami pozwala wierzyć, że te wyniki zostaną pobite już niebawem.

Krzysztof Bełej

mat. własny/inf. prasowa