– Natychmiast po meczu pierwszym hasło „Rewanż w Dundee” było na pierwszym miejscu. Przygotowywaliśmy zawodników do tego meczu teoretycznie jak i praktycznie – takimi słowami Orest Lenczyk zaczął konferencję prasową.

Orest Lenczyk / fot. DW

Szkoleniowiec prosto ze szpitala przyjechał na stadion na Oporowską, gdzie konsultował obecny stan zdrowia z lekarzem klubowym  napastnika Cristiana Diaza. – Na obecną chwilę dołączamy do grupy osiemnastki, która była brana pod uwagę w meczu pierwszym Tomasza Szewczuka. Z uwagi na to, że stan po kontuzji Cristiana Diaza jest wątpliwy do gry w meczu rewanżowym. Poza tym wszyscy zawodnicy są zdrowi i mam nadzieję na pozostałych do meczu treningach nic im się nie stanie – wyjaśnił szkoleniowiec.

W spotkaniu brał także udział kapitan naszego zespołu Sebastian Mila, który odniósł się do pomeczowej wypowiedzi,  trenera Dundee United Petera Houstona, która dotyczyła piłek. – Jeśli chodzi o piłki, to mogę powiedzieć tylko tyle, najgorszą rzeczą po meczu przegranym jest właśnie zgonić to na piłki. My na razie nie trenowaliśmy piłkami, którymi będziemy grali w Dundee, prawdopodobnie, to zrobimy na treningu już dzień przed samym meczem. Nie wiem czy to będzie miało duże znaczenie czy nie. Wydaje mi się, że jednak bardziej się będziemy koncentrować na tym, żeby zespół był dobrze przygotowany, nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. To będzie nasz klucz do tego, żeby odnieść tam sukces – zaznaczył „Roger”.

 

 

Kadra na mecz z Dundee United:

1. Krzysztof Żukowski
2. Marian Kelemen
3. Mariusz Pawelec
4. Amir Spahić
5. Sebastian Mila
6. Dariusz Sztylka
7. Mateusz Cetnarski
8. Tadeusz Socha
9. Rok Elsner
10. Marek Wasiluk
11. Sebastian Dudek
12. Johan Voskamp
13. Piotr Ćwielong
14. Cristian Diaz
15. Piotr Celeban
16. Dariusz Pietrasiak
17. Marek Gancarczyk
18. Waldemar Sobota
19. Tomasz Szewczuk

 

(wu-wu)