Bez wątpienia to bardzo dobra wiadomość dla wrocławskiej drużyny, która wiosną musi zdobyć dużo punktów, aby uciec z grupy spadkowej. Ma w tym pomóc słowacki pomocnik, który jesień spędził w 1.FC Kaiserslautern. 27-letni Pich trafi do Wrocławia na wypożyczenie, ale z opcją transferu definitywnego.

Słowak umowę z drużyną 2. Bundesligi ma ważną do czerwca 2018 roku. Liczył na regularne występy, ale wobec zmiany trenera nie dostał swojej szansy. Zagrał tylko w 4 meczach. To zdecydowanie za mało jeśli chce powalczyć o powołanie do reprezentacji na Euro2016. Stąd m.in. decyzja o powrocie do Wrocławia, gdzie od sierpnia 2013 roku strzelił w 65 spotkaniach 14 goli i miał 8 asyst.

Robert był jednym z naszych celów transferowych. Musieliśmy jednak być cierpliwi, bo cały czas ważyły się jego losy. Niemcy zastanawiali się czy go puścić. Przygotowywał się z zespołem Kaiserslautern, więc możemy być spokojni o jego dyspozycję. Wreszcie nam się udało go sprowadzić! Cieszymy się z jego powrotu. Robert Pich pomoże nam i sobie, bo wciąż ma szansę na wyjazd na EURO – mówi na oficjalnej stronie Paweł Żelem, prezes Śląska Wrocław.

Oprócz niego zimą do Śląska dołączyli też: Ryota Morioka (Pomocnik), Lasza Dwali (Obrońca), Andras Gosztonyi (P), Ihor Tyszczenko (P), Lubos Kamenar, Wiktor Żytek (P) oraz z rezerw Daniel Łuczak (P) i Łukasz Wiech (O).

Z zespołem pożegnali się: Krzysztof Danielewicz (wypożyczony do Górnika Łęczna), Flavio Paixao (do Lechii Gdańsk) i Mateusz Machaj (do Chrobrego Głogów).

Przypomnijmy, że do końca rundy zasadniczej Ekstraklasy pozostało już tylko 9. kolejek. Śląsk z 22 punktami zajmuje obecnie 14. pozycję, ale do znajdującej się na 8. miejscu, ostatnim dającym awans do grupy mistrzowskiej – Jagiellonii Białystok traci zaledwie… 3 punkty!

Pierwsze z serii ważnych spotkań już w piątek – 12 lutego. Do Wrocławia przyjeżdża Wisła Kraków, której trenerem od kilku tygodni jest Tadeusz Pawłowski.

TERMINARZ

22. kolejka (12.02): Śląsk Wrocław     –     Wisła Kraków
23. kolejka (19.02): Jagiellonia Białystok     –     Śląsk Wrocław
24. kolejka (26.02): Śląsk Wrocław     –     Górnik Zabrze
25. kolejka (1.03): Piast Gliwice     –     Śląsk Wrocław
26. kolejka (5.03): Śląsk Wrocław     –     Zagłębie Lubin
27. kolejka (12-13.03): Korona Kielce     –     Śląsk Wrocław
28. kolejka (19-20.03): Śląsk Wrocław     –     Ruch Chorzów
29. kolejka (2-3.04): Lech Poznań     –     Śląsk Wrocław
30. kolejka (9.04): Śląsk Wrocław     –     Cracovia

 

Autor | Daniel E. Groszewski

  • Zdjęcie | Krystyna Pączkowska (slaskwroclaw.pl)