Wytwórnia MGM przywróci do życia kultową postać policjanta-robota. Za kamerą stanie Neill Blomkamp – reżyser „Dystryktu 9”, a projekt wspierać będą scenarzyści części pierwszej.

Nie zostały ujawnione jeszcze szczegóły dotyczące fabuły nadchodzącego „RoboCop: Returns”, jednak reżyser potwierdził, że film otrzyma kategorię R – tylko dla dorosłych. Do pracy nad produkcją powrócą także scenarzyści pierwszej części Ed Neumeier i Michael Miner. Panowie będą pełnić funkcję producentów wykonawczych, natomiast za przygotowanie scenariusza odpowiada Justin Rhodes. Ma on bazować na tym, co lata temu przygotowali Neumeier i Miner, jako podstawy pod kontynuację obrazu „RoboCop” Paula Verhoevena.

Pierwszy „RoboCop” ukazał się w 1987 roku, akcja filmu osadzona została w niedalekiej przyszłości w Detroit – mieście terroryzowanym przez przestępców. Główny bohater Alex Murphy ginie z rąk gangsterów, jednak udaje się go przywrócić do życia. Dokonuje tego korporacja Omni Consumer Product. Tworząc hybrydę człowieka i robota powołują do życia superglinę zwanego RoboCopem.

W nadchodzącym „RoboCop: Returns” powróci dobrze znany fanom Alex Murphy, warto zaznaczyć, że film nie będzie nawiązywał do „RoboCopa” z 2014 roku, opierać się będzie w całości na oryginalnych pomysłach Neumeiera i Minera. I to z pewnością jest dobra wiadomość. Wersja José Padilha jest, delikatnie ujmując, nie najwyższych lotów. 

Data premiery nie jest jeszcze znana.


Autor: Patryk Wolny