Miasto w Formie zaprasza na „Wrocławskie Święto Rodziny”. W najbliższą niedzielę, 20 maja  przyjdź na festyn, przebadaj się, a przy okazji weź udział m.in. w konkursach i warsztatach plastycznych. Wstęp wolny.

 

mat. organizatora

Niezwykła okazja, by najbliższą niedzielę  spędzić w gronie rodzinnym, a na dodatek sprawdzić swoją kondycję i samopoczucie. Będzie to możliwe podczas „Wrocławskiego Święta Rodziny”, które odbędzie się na wrocławskiej Wyspie Słodowej. 20 maja br., przez 5 godzin, na wszystkich chętnych czekać będą specjaliści, którzy bezpłatnie będą badać i udzielać konsultacji. – Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, poziom tkanki tłuszczowej oraz dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać samobadanie piersi – mówi Ewa Pacia ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora miejskiego programu „Miasto w Formie”. – Poza tym, porad udzielać będą: psycholog, pedagog i dietetyk. Będzie można też zarejestrować się do Banku Dawców Szpiku Kostnego. Nie zabraknie również stoiska naszego programu, przy którym będzie można dowiedzieć się więcej o „Mieście w Formie” oraz o innych planowanych akcjach – dodaje. Przy czym za każdą aktywność prozdrowotną podczas imprezy przyznawane będą punkty, w ramach „Miasta w Formie”, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości można wymieniać na nagrody.

Dodatkowo podczas festynu udzielane będą porady socjalne, dla osób bezrobotnych oraz związane z uzależnieniami.

 

„Wrocławskie Święto Rodziny” będzie miało nie tylko aspekt medyczny, ale i rozrywkowy. W niedzielne popołudnie nie zabraknie bowiem występów muzycznych, zabaw z konkursami oraz warsztatów plastycznych. Rodziny, które przyjdą ze swoimi rowerami będą mogli także za darmo je oznakować.

Sobotni festyn rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00. Poprzedzi je msza św. w Kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku (godz. 10.30) oraz przemarsz rodzinny ulicami Wrocławia (godz.11.30). Głównymi organizatorami „Wrocławskiego Święta Rodziny” są: Urząd Miasta we Wrocławiu i Archidiecezja Wrocławska.

(Monika Dubec)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJanikowski trenuje na Mazurach
Następny artykułW MPK trwa spór zbiorowy
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.