Otwarciem tegorocznego sezonu „Wrocławianie na polanie” będzie Piknik Rodzinny na wrocławskiej Pergoli, w sąsiedztwie Hali Stulecia i fontanny multimedialnej.  Majówka zakończy się Papieskim Pokazem Fontanny.

Piknik nieprzypadkowo zorganizowano właśnie w dniu beatyfikacji Papieża Polaka. Jan Paweł II był przecież wielkim propagatorem wartości rodzinnych. Na Pergoli będzie można między innymi obejrzeć wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II.

Piknik rozpocznie się o godz. 14, czyli po zakończeniu mszy beatyfikacyjnej (będzie można ją przeżyć razem z innymi wiernymi na wrocławskim Rynku).

W programie pikniku m.in. gry i zabawy prowadzone przez kilkudziesięciu animatorów, zorbing, ścianka wspinaczkowa, turnieje piłkarski i siatkarski, biegi na orientacje, pokazy futbolu amerykańskiego, nordic walking a dla najmłodszych suchy basen z kulkami dmuchana zjeżdżalnia i specjalne pokazy fontanny o godz. 14.30 i 15.30. Przyjedzie też Bajkobus – Legendy Wrocławskie.

Będą też stanowiska wolontariackie. Więcej będzie można dowiedzieć się o pomocy przy Euro 2012 oddać krew, albo porozmawiać o Śląsku Wrocław.

Oj, będzie się działo. Całość zakończy o godz. 20.30 specjalny pokaz fontanny, który ma uczcić beatyfikację Jana Pawła II.

(deg)