Nowa przyjmująca dołączyła do wrocławskiego zespołu. W poprzednim sezonie reprezentowała MKS Muszyniankę Muszyna, niestety klub z powodu problemów finansowych, wycofał się z Ligi Siatkówki Kobiet.

Zawodniczka znana jest również pod panieńskim nazwiskiem – Brzóska.

Wers dOd trzech lat gości na boiskach Ligi Siatkówki Kobiet. Na początku grała w drużynie z Ostrowca, w poprzednim sezonie natomiast w Muszyniance. Klub, podobnie jak Volleyball Wrocław (wtedy jeszcze Impel Wrocław), borykał się z problemami finansowymi. Ostatecznie zdecydował się zrezygnować z udziału w siatkarskiej ekstraklasie.

Roksana Wers

Nowa przyjmująca trafiła więc do wrocławskiej drużyny, gdzie będzie jedną z najbardziej doświadczonych siatkarek Marka Solarewicza.

Bardzo się cieszę ze mogę w tym sezonie reprezentować klub z Wrocławia. Wrocław to fantastyczne miasto, które zawsze we mnie wzbudzało zainteresowanie. Liczę na to, że zbudujemy poukładany zespół i będziemy walczyć wspólnie o każdy punkt do ligowej tabeli – mówi Roksana Wers.

Zawodniczka będzie dużym wsparciem dla Volleyball Wrocław. Jej mocną stroną jest zagrywka, którą zdobyła aż 82 asy serwisowe. W Muszynie wystąpiła w 83 meczach, zapisując na swoim koncie 672 punkty.

Do naszej drużyny dołączyła Roksana, która powinna wnieść do zespołu doświadczenie, zdobyte w poprzednich sezonach gry w ekstraklasie. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się porozumieć z Roksaną i że w przyszłym sezonie wspólnie zawalczymy o kolejne sukcesy – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.


Na ten moment skład wrocławskiej drużyny przedstawia się następująco: Natalia Murek, Weronika Wołodko, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz.

Wiadomo również, że pierwszym trenerem pozostaje Marek Solarewicz, a drugim – Wojciech Kurczyński.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: mat. prasowe Volleyball Wrocław, Twitter