Rolki powracają i już niedługo staną się tak popularne jak choćby rowery. Dowodem na to jest organizacja II edycji Nightskatingu we Wrocławiu. Pierwsza taka impreza miała miejsce 25 kwietnia.

Miłośnicy rolek będą znów mogli bezkarnie przejechać ulicami Wrocławia. Rolkarstwo nie jest aż tak popularnym sportem, dlatego fani tej dyscypliny tez nie mają za wiele przestrzeni by cieszyć się jazdą na rolkach. Nightskating jest na to odpowiedzią, a do tego zachęca wszystkich do aktywnego spędzania czasu.

Już w tę środę (16 maja 2018 roku) każdy chętny może wziąć rolki i wziąć udział w wydarzeniu. Zbiórka zaczyna się o 19:30 przy wejściu do centrum handlowego Wroclavia, od strony skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej. Start o 20:00. Uczestnicy będą mieć do przejechania 16,4 km.

Kierowcy w godzinach 20:00 – 21:45 będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach. Trasa przejazdu będzie obejmowała ulice: Borowską, Swobodną, Powstańców Śl., Świdnicką, Bożego Ciała, K. Wielkiego, Białoskórniczą, Nowy Świat, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera, Sienkiewicza, Grunwaldzką, most Szczytnicki, Kochanowskiego, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza, most Zwierzyniecki, Curie-Skłodowskiej, Rondo Reagana, pl. Grunwaldzki, most Grunwaldzki, pl. Powst. Warszawy, Traugutta, Oławską, P. Skargi, Kołłątaja, Rejtana, Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką, Powstańców Śl., Swobodną, Ślężną, Kamienną, Borowską, gdzie nastąpi zakończenie.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: mat. prasowe